۰

سیداحمد خاتمی: وجود اختلاف به مصلحت کشور نیست

  • ۱۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
رهبري,توسعه,سيداحمد خاتمي,وحدت

یک عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم استفاده از توانمندی‌های داخلی برای حل مشکلات کشور، گفت: این ایده که مشکلات کشور با اعتماد به جامعه و نگاه به درون حل شود، از مواضع راهبردی مقام معظم رهبری است.

آیت‌الله سیداحمد خاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: مقصود مقام معظم رهبری این است که ما باید توجه داشته باشیم نگاه به بیرون و امید به بیرون بویژه به قدرت‌های غربی که 35 سال است با نظام جمهوری اسلامی ایران درگیر هستند، مشکلی از مشکلات کشور را حل نمی‌کند.

وی ادامه داد: برای نمونه، آمریکا کشوری است که در طول 35 سال گذشته نشان داده هر جا به نفع ایران است، در مقابل منافع ایران ایستاده و کارشکنی کرده است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: نگاه مقام معظم رهبری این است که برای حل مشکلات کشور باید به توانمندی‌های داخل کشور توجه داشت و به نیروهای داخل کشور در عرصه‌های مختلف اعتماد کرد، چراکه بدون در پیش گرفتن این راه نمی‌توان بر مشکلات و همچنین دشمنان قسم‌خورده جمهوری اسلامی ایران چیره شد.

سیداحمد خاتمی در برابر این پرسش که "اختلاف داخلی بین احزاب و گروه‌های مختلف چقدر می‌تواند مانع استفاده از توانمندی‌های داخلی برای توسعه شود؟" پاسخ داد: تردیدی نیست که وحدت در کشور ضرورت است و محور وحدت و فصل‌الخطاب، رهنمودهای مقام معظم رهبری است و از سوی دیگر طبق قانون اساسی همه نهادها موظف به اجرا کردن رهنمودهای رهبری هستند.

وی در پایان تاکید کرد: وجود اختلاف به مصلحت کشور نیست و آنچه که اختلاف‌زاست، زاویه پیدا کردن با قانون اساسی و ولایت است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.