در اعتراض به محاكمه رهبر حزب «فجر طلایی»؛

اعضای حزب راست افراطی یونان تظاهرات كردند

سیاسی

رهبران حزب فجر طلایی یونان پس از کشته شدن یک موسیقی‌دان عضو حزب چپ افراطی توسط یکی از اعضای این حزب، در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی بازداشت شدند.

حدود ۲۰۰ نفر از اعضای حزب راست افراطی یونان موسوم به «فجر طلایی» در اعتراض به محاکمه رهبر و دو عضو این حزب که از نمایندگان پارلمان این کشور نیز هستند، در مقابل دادگاه محل محاکمه آن‌ها در آتن تظاهرات کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، ساختمان این دادگاه به شدت توسط پلیس و نیروهای امنیتی حفاظت می‌شد.

تعلق به یک سازمان جنایی از اتهام‌های مطرح شده علیه این افراد عنوان شده است.

«ایلیاس کاسیداریاس» سخنگوی این حزب در اعتراض به این محاکمه می‌گوید: «تروریست‌ها و سیاستمداران کلاهبردار راست‌گرا و چپ‌گرا آزاد هستند. حتی یک وزیر یا نماینده مجلس هم برای دریافت رشوه و فساد مالی به دادگاه احضار نشد. تنها کسانی که زندانی و محاکمه شدند، نمایندگان حزب فجر طلایی بودند. امیدواریم که به‌رغم فشارهای غیر قانونی سیاسی، سیستم قضایی یونان به پا خیزد.»

این حزب از تصمیم خود برای شکایت به دیوان حقوق بشر اروپا خبر داده است.

اما وکیل یک گروه مدافع حقوق بشر با بیان اینکه حزب فجر طلایی، به طور پیوسته به دیوان حقوق بشر اروپا حمله می‌کند و آن را ابزاری در دست یهودیان و نظام نوین می‌داند، می‌گوید: «خنده‌آور است که اکنون این افراد خواهان حمایت دیوان حقوق بشر از آن‌ها شده‌اند. این نشانه عظمت دموکراسی است.»

رهبران حزب فجر طلایی یونان پس از کشته شدن یک موسیقی‌دان عضو حزب چپ افراطی توسط یکی از اعضای این حزب، در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی بازداشت شدند.

کد N54125