در اختتامیه جشنواره فیلم عمار انجام شد

تاکید آیت‌الله جنتی بر تکثر هنرمندان متعهد در حوزه سینما

سیاسی

آیت‌الله احمد جنتی در آیین اختتامیه جشنواره مردمی فیلم اول گفت: امیدوارم صاحبان این جشنواره و کسانی که در این حوزه کار می‌کنند، باعث تکثیر هرچه بیشتر هنرمندان متعهد شوند.

به گزارش خبرنگار بخش سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دبیر شورای نگهبان که شامگاه 21 دی‌ماه در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم عمار حضور یافته بود، با تسلیت ایام شهادت امام حسن عسکری (ع) و تبریک روز امامت ولی عصر (عج) گفت: حضور من در این جلسه حالت غافلگیرانه داشت؛ چراکه دکتر (وحید) جلیلی به من گفت که در این جشنواره شرکت و صحبت کنید اما من گفتم فرصت نیست، بعد گفتند برای نماز بیایید که قبول کردم و در آخر به اینجا آمدم اما بدون آمادگی و ای کاش یک نفر یک ساعت قبل با من درباره این جشنواره صحبت کرده بود.

جنتی با اشاره به فیلمی درباره امام رضا (ع) که در سال‌های دور ساخته شده است، ادامه داد: آن زمان امام خمینی (ره) گفته بود که نقش این فیلم از صد سخنرانی ما بیشتر است و این تاثیر آثاری از این دست را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به فیلم توبه نصوح (اثر محسن مخملباف در دهه 60) نیز گفت: از فیلم جمله‌ای در ذهنم مانده که بسیار بر من تاثیر گذاشت، آن هم جمله یک مظلوم بود که در عالم برزخ به دنبال ظالمی که حق او را ضایع کرده بود می‌رفت و می‌گفت حق مرا بده.

دبیر شورای نگهبان در ادامه سخنان خود اظهار کرد: بنابراین نقش این فیلم‌ها در تربیت انسان زیاد است و من همیشه ناراحت بودم که چرا نباید در نظام جمهوری اسلامی اینقدر هنرمند متعهد داشته باشیم که بتواند پاسخ همه نامربوط‌هایی را که دیگران می‌گویند بدهند، فسادهایی را که در آمریکا وجود دارد نشان بدهند تا آنهایی که حرف از آمریکا و از رابطه با آمریکا دم می‌زنند، دیگر دنبال آن نباشند.

جنتی افزود: همچنین در قضیه فتنه خیلی بیشتر از اینها می‌شد کار شود تا کسی جرات نکند دفاع و حرفی داشته باشد و هر بچه‌ای که آثاری با این موضوع را ببیند از بانیان فتنه تنفر داشته باشد که چقدر این افراد گمراهی ایجاد کرده‌اند. هرچند خیلی‌ها هم تقصیر نداشتند و بیشتر مشکل بصیرتی داشتند.

جنتی همچنین با تاکید بر اینکه نقش هنر در تربیت انسان والاست گفت: امیدوارم صاحبان این جشنواره و کسانی که در این حوزه کار می‌کنند، بیشتر تولید مثل کنند و هرچه بیشتر هنرمند متعهد تکثیر شود.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به تجلیلی که از فرج‌الله سلحشور صورت گرفت، با ابراز خوشحالی از دیدار پدر شهید احمدی روشن خاطرنشان کرد که باید از همه هنرمندان متعهد تقدیر شود.

به گزارش ایسنا، در این مراسم با حضور آیت‌الله جنتی و خانواده‌های شهیدان مصطفی احمدی‌ روشن، صالحی‌پور، شهید نوری، شهید خراسانی، شهید محققی و هنرمندانی چون جمال شورجه و ابوالقاسم طالبی و نیز نادر طالب‌زاده دبیر جشنواره، از فرج‌الله سلحشور تقدیر شد.

همچنین در این مراسم که در سینما فلسطین تهران برگزار مشد، افرادی از جمله احمد نجفی، حبیب احمدزاده، محسن علی‌اکبری، محمدرضا عباسیان، جمال شورجه، علیرضا قزوه، سردار نقدی، محمدصادق کوشکی، حجت‌الاسلام شهاب مرادی (رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) و... حضور داشتند.

انتهای پیام

کد N53733