تاکید وزیر اطلاعات بر تامین امنیت برای سرمایه‌گذاری/ رئیس‌جمهور در تامین امنیت سرما‌یه‌گذاری دغدغه دارد

دولت

وزیر اطلاعات گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران با جدیت از سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال حمایت می کند و با تامین امنیت درکشور زمینه های سرمایه گذاری را ارتقا خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید محمود علوی امروز درجمع صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی آذربایجان شرقی در تبریز با تاکید بر اینکه حمایت از سرمایه گذاری حمایت از سرمایه داری نیست، افزود: اسلام برای سرمایه گذاری مولد با تولید مفید و ایجاد اشتغال مناسب اهمیت فراوانی قائل است و نظام اسلامی برای توسعه و شکوفایی اقتصاد کشور با تاسی از آموزه های قرآن و اسلام  به منظور اعتلا و رشد وتوسعه اقتصادی که جهاد واقعی است با جدیت از سرمایه گذاری ها حمایت خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه تامین امنیت سرمایه گذاری از دغدغه های مهم رئیس جمهوری کشورمان است، افزود:  سرمایه گذاری نیاز به امنیت پایدار دارد  و  سرمایه گذار می خواهد با اطمینان سرمایه گذاری کند و دولت هم به دنبال امنیت پایدار برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

وزیراطلاعات گفت: وزارت اطلاعات نیز به عنوان تولید کننده کالای ارزشمند امنیت تضمین کنده سرمایه گذاری ها  و با اهتمام بیش از پیش برای داشتن امنیت سرمایه گذاری ها  تلاش خواهد  کرد.

علوی به وضعیت ممتاز کشورمان درمنطقه و دنیا اشاره کرد و گفت:  همه کشورهای جهان پذیرفته ا ند که ایران اسلامی نقش اثرگذار در دیپلماسی بین المللی و مهندسی روابط بین المللی دارد و تعامل با ایران به عنوان شریک تجاری مهم درمنطقه باتلاش واهتمام صنعتگران می تواند بیش از گذشته افزایش یابد.

وی آسیب شناسی علل کم شدن حضور تولید کنندگان ایرانی در بازارهای جهانی را خواستار شد و از تولید کنندگان و صاحبان صنایع خواست با افزایش کیفیت کالاها و عمل به قراردادها در زمان تعیین شده زمینه افزایش صادارت کالای غیر نفتی فراهم شود.