حرم مطهر سیده سکینه (س) آزاد شد

تسنیم نوشت:

ارتش سوریه حرم مطهر حضرت سیده سکینه «س» در نزدیکی دمشق را از شبه‌نظامیان مورد حمایت خارج پاکسازی کرده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پرس‌تی‌وی، روز پنج‌شنبه (19 دی) ارتش سوریه شبه‌نظامیانی را که طی ماه‌ها این حرم مطهر را به عنوان سنگر خود استفاده می‌کردند، از این مکان بیرون رانده است.
با این وجود شبه‌نظامیان تکفیری با بی‌حرمتی به برخی بخش‌های حرم ساختمان اصلی را به آتش کشیدند.
در همین حال، در شهر غربی حمص نیروهای دولتی دست‌کم 37 تن از شبه‌نظامیان را کشتند. در هفته‌های اخیر، ارتش سوریه به پیشرفت‌های عمده‌ای در نبرد علیه گروه‌های مسلح مورد حمایت خارج دست یافته است.
در اوایل هفته جاری واحدهای ارتش سوریه طی عملیات مشابهی علیه شبه‌نظامیان در حومه شهر شمال‌غربی ادلب 46 تن از آن‌ها را کشتند.
به گفته منابع نظامی در روز سه‌شنبه ادامه عملیات پاکسازی در عدرا در حومه دمشق، پایتخت سوریه، منجر به کشته شدن هفت نفر از شبه‌نظامیان شده است.
در جای دیگر در دوما، نیروهای دولتی به مخفیگاه شبه‌نظامیان یورش برده و تعدادی از آن‌ها را کشتند. نیروهای دولتی، همچنین تعدادی از شبه‌نظامیان را در یلدا و داریا در حومه جنوبی دمشق کشتند.
واحدهای ارتش سوریه، حملات مشابهی علیه شبه‌نظامیان در قسطون الشرقیة در نزدیکی جسر الشغور و نزدیکی مئار تمسارین، در حومه شهر ادلب انجام داده و 46 نفر از شبه‌نظامیان را کشتند.
سربازان سوری، همچنین تعداد زیادی از شبه‌نظامیان را در عملیات پاکسازی حلب و حومه آن به قتل رساندند.
سوریه از ماه مارس 2011، گرفتار ناآرامی‌های خونینی شده است. براساس گزارش‌ها، قدرت‌های غربی و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن بویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه، از شبه‌نظامیانی که در داخل سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند.
مطالعه دفاعی اخیر انگلیس نشان داد که حدود صدهزار شبه‌نظامی در قالب هزار گروه، در سوریه علیه دولت و مردم این کشور می‌جنگند.
چکیده این مطالعه که توسط مرکز مطالعات دفاعی آی‌اچ‌اس جین، تهیه شده بود، در تاریخ 16 سپتامبر 2013، منتشر شد.
بر اساس این مطالعه، حدود ده هزار نفر از این شبه‌نظامیان، برای گروه‌های وابسته به القاعده می‌جنگند و بقیه نیز برای دیگر گروه‌های شبه‌نظامی می‌جنگند.
براساس گزارش سازمان ملل، از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه، بیش از صدهزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند.

5252

کد N50432