آیت‌الله صافی: تجلیل از علما و بزرگان، تجلیل از انسانیت و اخلاق است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني

آیت‌الله صافی در پیامی، تجلیل از شخصیت‌های بزرگ علمی که منشأ آثار جاویدان و ارزنده بوده و تاریخ را با زندگی درخشان خود زیبا نموده‌اند، تجلیل از انسانیت، فضیلت و اخلاق عنوان کرد.

آیت‌الله صافی در پیامی، تجلیل از شخصیت‌های بزرگ علمی که منشأ آثار جاویدان و ارزنده بوده و تاریخ را با زندگی درخشان خود زیبا نموده‌اند، تجلیل از انسانیت، فضیلت و اخلاق عنوان کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن پیام این مرجع تقلید که امروز، 18 دی در دانشگاه سمنان قرائت می‌شود، به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سید الاولین و الآخرین حبیب إله العالمین أبی القاسم محمد و آله الطیبین الطاهرین سیما بقیة الله فی الأرضین و اللعن علی أعدائهم اجمعین الی یوم الدین.

قال الله تبارک وتعالی: «إنّما یَخشَی اللهَ مِن عِبادِهِ العُلَمَاءُ»

تجلیل از شخصیت‌های بزرگ علمی که در طول حیات مبارک خود منشأ آثار جاویدان و ارزنده بوده و تاریخ را با زندگی درخشان خود زیبا نمودند، تجلیل از انسانیت، فضیلت و اخلاق می‌باشد.

از جمله این شخصیت‌های عظیم القدر، مرحوم علامه بزرگوار آیت الله حاج شیخ محمد صالح حائری مازندرانی سمنانی اعلی الله مقامه است که صاحب تألیفات بسیار در فقه، اصول، تفسیر و کلام می‌باشد و در ادبیات عربی و فارسی استاد و دارای ذهنی وقّاد و استعدادی نقاد بود.

آن علامه بزرگوار در زمان حیات خود مورد مراجعه علما، فضلا و دانشمندان بود و مردم متدیّن از کمالات علمی و معنوی ایشان استفاده می‌بردند. آری! او به حق افتخاری برای مردم مازندران، سمنان و حوزه‌های علمیه بود.

اینجانب توصیه اکید دارم که دانشمندان و اساتید محترم و فرهیختگان حوزه و دانشگاه آثار آن علامه فرزانه را برای دانشجویان و طلاب به بهترین وجه ممکن ارائه داده و همگان را با افکار و مبانی علمی ایشان آشنا نمایند.

انشاءالله تعالی برگزاری این همایش آغازی باشد برای تکریم و تعظیم از بزرگان دین که برای کشور و استان سمنان الگو و اسوه بودند

و السلام علیکم و رحمة الله.»

انتهای پیام

کد N47515