۰

کری به اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها تا ماه مارس مهلت داد

  • ۱۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

جان کری تهدید کرد، در صورتی که مذاکرات "صلح" تا ماه مارس به نتیجه‌ای نینجامد، نقش واشنگتن در مذاکرات میان مسئولان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین کمرنگ خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه عبری زبان معاریو نوشت: جان کری، وزیر خارجه آمریکا پیش از آن که در سفر اخیرش بخواهد اسرائیل را ترک کند، دیداری با "ایزاک هرزوگ"، رئیس حزب اپوزیسیون کارگر اسرائیل برگزار و در خصوص تلاش‌هایش جهت توافق مرحله‌ای میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین بحث و مذاکره کرد.

کری در این دیدار خاطر نشان کرد: آمریکا مدت زمانی باقی مانده تا مارس آتی را جهت توافق مرحله‌ای میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین اختصاص داده است.

وی عنوان داشت: باید توافقی در این زمینه منعقد شود و پس از آن مذاکرات برای یک سال دیگر و براساس توافق نخست تمدید می‌شود.

معاریو به نقل از مسئولان عالی‌رتبه در دفتر هرزوگ گزارش داد: جان کری در این دیدار گفت در صورتی که تا مارس آتی توافقی حاصل نشود، آمریکا سطح دیپلماتیک خود را کاهش داده و در مذاکرات سیاسی مداخله خواهد کرد.

منابع آگاه تصریح کردند، کری از هرزوگ خواست در صورتی که توافقی با فلسطینی‌ها حاصل شد و پس از آن بخش بسیاری از راست گراهای اسرائیلی از حمایت نتانیاهو شانه خالی کردند، هرزوگ اجازه ندهد دولت نتانیاهو سرنگون شود.

مسئولان حزب کارگر نیز از عزم و اراده جان کری برای آن که تمام تلاش خود را جهت توافق صلح به کار می‌بندد، غافلگیر شده و تاکید کردند که کری پیشتر از هر دیپلمات سابق دولت آمریکا به تلاش‌های خود در این زمینه ادامه خواهد داد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.