بازداشت دختر بچه 8 ساله افغان با کمربند انفجاری

پلیس افغانستان از دستگیری یک دختر بچه هشت ساله به همراه کمربند انفجاری در خارج از یک پاسگاه پلیس در جنوب این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، وزارت کشور افغانستان اعلام کرد: پلیس این دختر بچه هشت ساله را در حالی در مقابل پاسگاه پلیس در ولایت هلمند واقع در جنوب این کشور دستگیر کرد که وی کمربند انفجاری به خود بسته بود.

گمان می‌رود این دختر بچه که شوک‌زده و متعجب شده بود، خواهر یکی از فرماندهان محلی طالبان باشد که از سوی برادرش برای انجام این ماموریت گمارده شده باشد. وی هم‌اکنون در حال انتقال به لشگرگاه، مرکز استان هلمند است و در آنجا وضعیت وی مشخص می‌شود.

در سال 2011 میلادی نیز یک دختر بچه هشت ساله در مقابل یک خودروی پلیس خود را منفجر کرد و جان باخت. در ژوئیه سال 2013 این مساله فاش شد که شبه‌نظامیان طالبان افغانستان کودکان قحطی‌زده و گرسنه با میانگین سنی هشت سال را برای انجام حملات انتحاری مورد استفاده قرار می‌دهد.

هم‌اکنون 224 کودک افغان در زندان‌های هلمند و غزنین بازداشت هستند و توسط نیروهای دولتی افغانستان به خاطر تلاش برای انجام حملات انتحاری دستگیر شدند.

انتهای پیام

کد N46096