۰
یک استاد حوزه:

برای حفاظت از محیط زیست زیاده‌خواهی‌ها را کنار گذاریم

  • ۱۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: آن چیزی که آینده جهان را از آلودگی نجات می‌دهد توجه به معارف اسلامی و فرامین الهی در خصوص حفاظت از محیط زیست است.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سبحانی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه و خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که «قرآن و روایات ائمه معصومین (ع) نسبت به حفظ محیط زیست توصیه‌های زیادی کرده‌اند» اظهار کرد: اگر قرار است محیط زیست پاک و به دور از آلودگی داشته باشیم، باید به راهکارهای خدا و ائمه (ع) در رابطه با حفاظت از محیط زیست رو بیاوریم.

سبحانی‌نسب تاکید کرد: بشر یاد گرفته است که طبیعت را در اختیار خود قرار دهد ولی یاد نگرفته است که باید از آن طبیعت و هوای پاکی که در اختیار دارد حفاظت کند. برای حفاظت از محیط باید زیاده‌خواهی‌های خود را کنار بگذاریم، نباید نسبت به زندگی آیندگان خود بی‌تفاوت باشیم و از هوا هر طوری که دوست داریم استفاده کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر ما به گونه‌ای رفتار کنیم که به محیط زیست آسیبی برسد، این کاری شیطانی است و شیطان فقط به انسان می‌گوید که حال را ببیند در صورتی که خداوند به ما دستور می‌دهد که این هوا و نعمت‌ها به تمامی نسل‌ها مربوط می‌شود.

وی در ادامه با بیان این‌که «آلوده کردن هوا، به نوعی حق‌الناس است» گفت: متاسفانه از سوی دولتمردان ما نیز نسبت به حفظ محیط زیست و پاکی هوا، گاهی کوتاهی صورت می‌گیرد، مثلا این که می‌خواهند پایتخت را انتقال دهند، این کار پاک کردن صورت مساله است، خیلی از کشورهای جهان بزرگتر از تهران و دارای مراکز صنعتی بیشتر هستند، ولی با این مشکلاتی که ما امروزه مواجه هستیم، مواجه نیستند.

سبحانی‌نسب در پایان گفت: اگر ما می‌خواهیم به یک جهان پاک و عاری از آلودگی برسیم، باید ابتدا پاکی را از خودمان شروع کنیم، چراکه اگر پاکیزگی فردی‌مان حفظ شود، به پاکیزگی جهان نیز دست پیدا می‌کنیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.