فرافکنی عجیب سفیر عربستان درباره مرگ الماجد

العالم نوشت:

سفیر عربستان در بیروت، در مصاحبه با روزنامه سعودی الحیات گفت: اگر مرگ ماجد الماجد بازنده ای داشته باشد، آن بازنده ایران است.

علی عواض عسیری سفیر عربستان در لبنان در مصاحبه با روزنامه الحیات در واکنشی عجیب به اتهامات شماری از مسئولان ایرانی درباره دست داشتن ریاض در مرگ ماجد الماجد، مدعی شد: عربستان به خوبی می داند الماجد کجا بوده و چه کسانی به او آموزش داده و از او حمایت کرده اند و اگر مرگ او بازنده ای داشته باشد، آن ایران است.

وی ادعا کرد: ماجد الماجد قبل از اینکه در هر مکان دیگری مبارزه کند، با خانواده و میهنش جنگیده و نام او در فهرست افراد تحت تعقیب دستگاههای امنیتی قرار گرفته است. 

عسیری اظهار داشت: خانواده الماجد تمایل دارد جسد او به ریاض منتقل شود و منتظر پاسخ رسمی است بدین ترتیب تدابیر مربوط به این موضوع با مقامات لبنانی تکمیل خواهد شد.

وی درباره محفوظ بودن حق تهران در شکایت از عربستان سعودی به شورای امنیت به اتهام دست داشتن یکی از شهروندان آن در انفجار سفارت ایران در بیروت، تصریح کرد: اگر ایران احساس می کند که حقی دارد پس باید به سازمان ملل متحد مراجعه کند و پاسخ عربستان در آن موقع مطرح خواهد شد.

سفیر عربستان در لبنان ادامه داد: جسد الماجد چهار روز پس از گزارش پزشکی برای تعیین علل مرگ او، به عربستان منتقل خواهد شد.

ماجد الماجد، تروریست سعودی، رهبر گروه عبدالله عزام -از شاخه‌های وابسته به القاعده در لبنان- و عامل اصلی حمله تروریستی به سفارت ایران در بیروت بود که پس از دستگیری، به طرز مشکوکی کشته شد.

52261

کد N43900