میشل سلیمان از تشکیل دولت بی‌طرف در لبنان خبر داد

تسنیم نوشت:

 پایگاه خبری البناء به نقل از برخی منابع در کابینه لبنان ادعا کرد رئیس جمهوری این کشور قصد دارد فردا تشکیل یک حکومت بی‌طرف را اعلام کند.
پایگاه البناء لبنان به نقل از برخی منابع در کابینه این کشور ادعا کرد، میشل سلیمان رئیس جمهوری لبنان قصد دارد فردا تشکیل یک دولت بی‌طرف را اعلام کند، این در حالی است که تمام سلام، نخست‌وزیر پیشنهادی این کشور تلاش دارد تا بار دیگر فرصتی دو هفته‌ای برای تشکیل کابینه بگیرد،  طبق این گزارش، این اقدام سلیمان در صورتی انجام خواهد شد که تماس‌ها و مشورت‌های امروز وی به نتایج دیگری نرسد.

این منبع همچنین اظهار داشته اند که تصمیم گرفته شده برای تأخیر در اعلام تشکیل یک دولت دوفاکتو قطعی است. به گفته این منبع، با توجه به اصرار و تلاش جریان 14 مارس در حذف وزرای حزب الله از دولت آینده این کشور، امیدی به حصول پیشرفت در تشکیل دولت این کشور طی دو هفته آینده نیست.

طبق این گزارش، بحران سیاسی لبنان بر سر تشکیل دولت، نه بر سر چگونگی ترکیب وزرا و تعداد آن‌ها، بلکه بر سر ماهیت آن است، با این حال، در نتیجه تداوم بحران کنونی انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک شاهد تشکیل یک دولت توافقی در لبنان باشیم.

52261

کد N43804