منابع دیپلماتیک: عربستان برای تنبیه قطر آماده می شود

عربستان,قطر

به دنبال صدور بیانیه‌ای از سوی وزارت خارجه قطر در محکومیت اقدام دولت مصر در خصوص درج نام اخوان المسلمین در لیست سازمان‌های تروریستی، منابع دیپلماتیک مصر و کشورهای حوزه خلیج فارس اعلام کردند که عربستان برای تنبیه قطر و اتخاذ مواضع جدی در قبال این کشور آماده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه رای الیوم، برخی منابع دیپلماتیک در مصر و کشورهای حوزه خلیج فارس با اشاره به بیانیه‌ای که روز شنبه از سوی وزارت خارجه قطر در خصوص محکومیت سرکوب تظاهرات مصر و درج نام اخوان المسلمین در گروه سازمان‌های تروریستی صادر شد اعلام کردند که صدور بیانیه مذکور از سوی قطر باعث شد ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در پایبندی دوحه به مساله عدم حمایت از اخوان المسلمین دچار شک و تردید شود.

این منابع همچنین افزودند: هم‌اکنون ائتلافی میان مصر و کشورهای حوزه خلیج فارس در حال شکل گیری است که هدف از آن ایجاد یک جنگ سیاسی علیه قطر است.

روزنامه رای الیوم به نقل از این منابع گفت: بیانیه‌ای که از سوی وزارت خارجه قطر صادر شده به منزله دخالت ‌آشکار دوحه در امور داخلی مصر است.

این منابع همچنین افزودند: بعید نیست که مقامات عربستان در آینده‌ای نزدیک موضعی جدی در برابر قطر اتخاذ کند.

دیپلمات‌های مصری و عربی همچنین به تهدید قطر از سوی عربستان به لغو عضویت قطر در شورای همکاری کشورهای حاشیه خلیج فارس در صورت ادامه تخطی از خط مشی سیاسی این کشور و ادامه حمایت از اخوان المسلمین اشاره کردند.

انتهای پیام

کد N43681