دیدار کاندیداهای انتخابات آتی افغانستان با کرزای

سیاسی

کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده افغانستان در نشستی با حامد کرزای خواهان آن شدند که رئیس‌جمهور این کشور برگزاری انتخابات شفاف را تضمین کند.

کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده افغانستان در نشستی با حامد کرزای خواهان آن شدند که رئیس‌جمهور این کشور برگزاری انتخابات شفاف را تضمین کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، "داوود سلطانزوی"، یکی از این کاندیداها که در این نشست شرکت داشت، گفت در این نشست همه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، معاونان آنها، اعضای کمیسیون‌های برگزاری و رسیدگی به شکایات انتخابات و شماری از اعضای کابینه شرکت داشتند.

وی خاطر نشان کرد، این کاندیداها از دخالت منابع دولتی در انتخابات ابراز نگرانی کردند. آنها از رئیس جمهوری خواستند تا نقش خود را در جلوگیری از اعمال نفوذ منابع دولتی در انتخابات ایفا کند و نگذارد مقام‌های حکومتی در ولایت‌ها در انتخابات دست کاری کنند.

این کاندیدا افزود: کرزای از کاندیداهای انتخابات خواسته که نشست مشترکی داشته باشند و "طرح جامعی" را برای جلوگیری از برهم خوردن شفافیت انتخابات به رئیس جمهوری ارائه کنند. اما وی گفت که زیاد خوشبین نیست کاندیداها بتوانند بر روی چنین طرحی موافقت کنند و آن را به رئیس جمهوری ارائه کنند.

به گفته سلطانزوی، این نشست به دعوت رئیس جمهوری برگزار شد.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تا سه ماه دیگر برگزار شود.

به گزارش شبکه بی بی سی، موضوع امضای موافقتنامه امنیتی با آمریکا از بحث‌های جانبی این نشست بود و آن طوری که شرکت‌کنندگان گفتند، اظهارات حامد کرزی در این مورد مثبت بوده است.

داوود سلطانزوی گفت: در این نشست همچنین موضوع امضای موافقت‌نامه امنیتی با آمریکا مطرح شد و رئیس جمهور کرزی گفت نشانه‌های وجود دارد که که امکان دارد آمریکا به پذیرفتن شرایط کرزی نزدیک شده باشد.

انتهای پیام

کد N42865