ادامه درگیری‌ ارتش عراق با القاعده در فلوجه و الرمادی/ کشته و زخمی شدن ده‌ها تن

عراق

در حالی که ارتش عراق برای آغاز حمله‌ای گسترده جهت بازپس‌گیری شهر فلوجه از شورشیان القاعده آماده می‌شود، منابع عراقی از کشته شدن دستکم 25 تن از اعضای گروه‌ تروریستی" دولت اسلامی عراق و شام" در درگیری‌های روز یکشنبه خبر دادند.

در حالی که ارتش عراق برای آغاز حمله‌ای گسترده جهت بازپس‌گیری شهر فلوجه از شورشیان القاعده آماده می‌شود، منابع عراقی از کشته شدن دستکم 25 تن از اعضای گروه‌ تروریستی" دولت اسلامی عراق و شام" در درگیری‌های روز یکشنبه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری اسکای نیوز عربی، نیروهای ارتش عراق در حال آماده شدن برای انجام حملات گسترده به شهر فلوجه در استان غربی الانبار هستند تا این شهر را از تروریست‌های مسلح وابسته به القاعده پاکسازی کنند.

هم‌چنین هزاران تن از خانواده‌های اهالی شهر فلوجه نیز به دلیل اوضاع وخیم انسانی در این شهر به دو منطقه "الحبانیه" و "الصقلاویه" در مجاورت فلوجه کوچ کردند.

شبکه الجزیره نیز اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش عراق روز یکشنبه حملاتی را به پایگاه‌های القاعده در شهر الرمادی انجام دادند که در پی آن ده‌ها غیرنظامی و نظامی کشته شدند.

مسئولان محلی در الرمادی اعلام کردند، در حمله جنگنده‌های ارتش عراق به شرق الرمادی 25 تن از اعضای گروه "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به "داعش" کشته شدند.

برخی منابع نیز به خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کردند که در درگیری‌های روز یکشنبه 22 سرباز عراقی و 22 غیرنظامی کشته و 60 تن دیگر زخمی شدند.

همچنین ساعاتی پس از این حمله هوایی، ارتش عراق منطقه "البوفراج" در اطراف شهر الرمادی، بزرگترین شهر استان الانبار را هدف حملات توپخانه‌ای قرار داد.

رشید فلیح، فرمانده عملیات استان الانبار در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز عربی اعلام کرد که یگان‌های ارتش در اطراف شهر فلوجه و ورودی‌های شمالی، جنوبی و غربی این شهر مستقر شده‌اند تا حملاتی را ظرف چند ساعت آینده به این شهر انجام دهند اما هنوز موعد دقیق آغاز این عملیات نظامی مشخص نشده است.

این در حالی است که سایت النشره اعلام کرد که وزارت دفاع عراق اخبار منتشر شده مبنی بر استقرار نیروهای ارتش در اطراف فلوجه را تکذیب کرده است.

پیشتر گروه‌های مسلح عشایر استان الانبار اعلام کردند که بر شهر فلوجه کنترل یافتند. این در حالی است که برخی منابع تاکید کردند، گروه دولت اسلامی عراق و شام بر بخش‌هایی از شهر فلوجه سلطه یافته است.

در همین حال،‌ یک منبع در شورای استانداری الانبار از استعفای هادی کساررزیج، فرمانده پلیس استان الانبار و تعیین اسماعیل المحلاوی به جای وی خبر داد.

درگیری‌ها در استان الانبار از اواخر ماه گذشته میلادی و در پی بازداشت احمد العلوانی، نماینده استان الانبار در پارلمان و از چهره‌های حامی تظاهرات ضددولتی در عراق آغاز شده و به شهرهای الرمادی و الفلوجه کشیده شد.

انتهای پیام

کد N42850