نماینده سیرجان و بردسیر:

باید مشخص شود که از فروش سنگ آهن به قیمت غیرواقعی چه کسی سود می‌برد

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید مشخص شود از فروش سنگ آهن به قیمت نازل و غیرواقعی چه کسانی سود می‌برند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسن‌پور طی تذکری در جلسه علنی امروز(یکشنبه) خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزرای اقتصادی دولت خاطر نشان کرد: چرا بورس کشور اجازه دارد بدون درنظر گرفتن حق مردم مناطق محروم و کپرنشینان سیرجان و حواشی معادن سنگ آهن تصمیم‌گیری کند و در حالی که نان و آب مردم آزاد شده چرا سنگ آهن به قیمت یک چهارم جهانی به فروش می‌رسد.

وی افزود: چرا مسئولین اجازه نمی‌دهند سنگ آهن به قیمت واقعی و در بورس کالا به فروش برسد و به راستی نفع این تصمیمات به چه کسانی می‌رسد که در مقابل قیمت واقعی سنگ آهن مقاومت می‌کنند.

وی در تذکر دیگری خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی بیمارستان‌ها به دلیل عدم پرداخت حقوق و مزایای کارکنانشان از پذیرش بیمار خودداری می‌کنند و بیمارستان سیرجان نیز از جمله این بیمارستان‌ها است که ماه‌ها کارکنان آن هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند و باید هرچه سریعتر به آن رسیدگی شود.

حسن‌پور در تذکر پایانی خود از وزیر اطلاعات خواست در مورد قتل مشکوک جاسوس سرسپرده سازمان سیا و سعودی‌ها، ماجد الماجد که متهم به بمب‌گذاری در حریم سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت است بررسی‌های لازم را انجام دهد.

انتهای پیام

کد N41455