اسلام آباد: محاکمه مشرف یک موضوع کاملا داخلی است و ارتباطی با جامعه بین‌الملل ندارد

سیاسی

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد که محاکمه دیکتاتور سابق این کشور به اتهام خیانت یک مساله داخلی است و هیچ ارتباطی به جامعه بین‌المللی ندارد.

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد که محاکمه دیکتاتور سابق این کشور به اتهام خیانت یک مساله داخلی است و هیچ ارتباطی به جامعه بین‌المللی ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه داون، "تسنیم اصلان"، سخنگوی دفتر وزارت امور خارجه پاکستان در پاسخ به این سوال درباره محاکمه ژنرال پرویز مشرف، دیکتاتور سابق پاکستان گفت: این یک مساله داخلی است و فکر نمی‌کنم که ارتباطی با خارج از کشور و حتی منطقه داشته باشد.

این سخنگو همچنین گمانه‌زنی‌ها درباره این مساله که سفر قریب‌الوقوع شاهزاده سعود الفیصل، وزیر امور خارجه عربستان را به پاکستان به آینده ژنرال مشرف بستگی دارد، رد کرد و گفت: این یک برقراری ارتباط عادی میان اسلام‌آباد و ریاض است و هر دو از داشتن روابط نزدیک لذت می‌برند. این اولین سفر یک مقام بلندپایه از زمان به روی کار آمدن دولت جدید پاکستان با نخست‌وزیری نواز شریف محسوب می‌شود.

وزیر امور خارجه عربستان قرار است روز دوشنبه هفته جاری و در یک سفر دو روزه به پاکستان برود و با نواز شریف، نخست‌وزیر، ممنون حسین، رئیس‌جمهور و سرتاج عزیز، مشاور نخست‌وزیری در امور خارجه و امنیت ملی دیدار و گفتگو کند.

سفر وزیر امور خارجه عربستان در حالی علنی شد که دادگاهی مشرف به خاطر بیماری ناگهانی وی و بستری شدنش به تعویق افتاده است.

با وجود یادآوری نقش عربستان در تبعید مشرف در سال 2000 ، اخبارها درباره سفر وزیر امور خارجه عربستان به پاکستان باعث شده تا شایعاتی مبنی بر این مساله پیش آید که ریاض به دنبال یک مذاکره دیگر و نجات جان مشرف است.

انتهای پیام

کد N38621