معاون وزیر خارجه: عراقچی و اشمید درباره زمان اجرای قطعی توافق ژنو صحبت می‌کنند

مذاكرات ايران و گروه 1 5,مذاكرات ژنو

یک عضو تیم مذاکراتی ایران با 1+5 گفت: در دیدار عراقچی و اشمید درباره زمان اجرای قطعی توافق ژنو صحبت می‌شود.

یک عضو تیم مذاکراتی ایران با 1+5 گفت: در دیدار عراقچی و اشمید درباره زمان اجرای قطعی توافق ژنو صحبت می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجید تخت روانچی، معاون اروپا و آمریکای وزیر خارجه ایران در حاشیه مراسم شب هفت مادر دکتر ظریف در پاسخ به سوال ایسنا درباره زمان دیدار عراقچی و اشمید، معاونان وزیر خاجه ایران و مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: در چند روز آینده این دیدار انجام خواهد شد و قرار است در این دیدار درباره زمان اجرای قطعی توافق ژنو صحبت شود.

او در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا مبنی بر این که آیا 20 ژانویه زمان اجرای ژنو اعلام شده است؟ اظهار کرد: هنوز این زمان قطعی نشده اما در حدود همین تاریخ خواهد بود.

او درباره نشست مشترک معاونان 1+5 با یکدیگر درباره نتایج مذاکرات کارشناسی هفته گذشته در ژنو گفت: طبیعی است پیش از دیدار عراچی و اشمید معاونان 1+5 با یکدیگر دیدار داشته باشند.

این عضو تیم مذاکراتی ایران با 1+5 در پاسخ به این که ممکن است در دیدار عراقچی و اشمید معاونان 1+5 نیز حضور داشته باشند؟ تاکید کرد: فعلا قراری در این خصوص نیست و ملاقت دوجانبه خواهد بود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مذاکرات کارشناسی تمام شده و تنها یکی دو مطلب باقی مانده که به تصمیم سیاسی نیاز دارد و امیدواریم در دیدار اشمید و عراقچی این مسائل حل و فصل شود و به سمت اجرای گام اول توافق ژنو برویم.

روانچی تاکید کرد: زمان قطعی اجرای توافق ژنو بعد از دیدار اشمید و عراقچی تعیین می‌شود.

او در پاسخ به این که ممکن است موارد سیاسی باقی مانده در ملاقات اشمید و تصمیم گیری نشود و نیاز به تماس یا دیدار اشتون و ظریف باشد؟ گفت: امیدواریم در همین جلسه موضوع خاتمه یابد و زمان نهایی برای اجرا توافق ژنو تعیین شود.

انتهای پیام

کد N37986