ظریف در گفتگو با همتای لبنانی:

هیئتی برای حضور در روند بازجویی عامل تروریستی بازداشت شده عازم لبنان می شود

سیاست خارجی

وزیر امور خارجه کشورمان درتماس با همتای لبنانی، ضمن تبریک دستگیری عامل حمله تروریستی علیه سفارت ایران در بیروت اظهار داشت: با توجه به نقش این فرد در نا امنی های منطقه و همچنین به شهادت رساندن دو تن از کارکنان سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت و جمعی از اتباع لبنان، جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد هیاتی را به منظور تشریک مساعی در روند بازجویی از این فرد تروریست به بیروت اعزام نماید.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی با عدنان منصور همتای لبنانی خود مراتب تشکر رئیس جمهور کشورمان را از تلاش های موثر مقامات جمهوری لبنان در دستگیری عامل اصلی هدایت حمله تروریستی علیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت ابلاغ کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در اين گفتگوي تلفني، ضمن تبریک این اقدام اظهار داشت: با توجه به نقش این فرد در نا امنی های منطقه و همچنین به شهادت رساندن دو تن از کارکنان سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت و جمعی از اتباع لبنان، جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد هیاتی را به منظور تشریک مساعی در روند بازجویی از این فرد تروریست به بیروت اعزام نماید.

وزیر امور خارجه لبنان نیز ضمن تشکر از این تماس ابراز امیدواری کرد با دستگیری این فرد و سایر گروه های تروریستی در لبنان، شاهد امنیت هر چه بیشتر لبنان و منطقه باشیم.

عدنان منصور همچنین از اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران به منظور تشریک مساعی در این موضوع قدردانی کرد.