سخنگوی وزارت امور خارجه:

گفت وگو تنها راهکار حل اختلافات سیاسی در عراق است

گروه‌های تروریستی در کنار اقدامات خرابکارانه تلاش می‌کنند با هدف قرار دادن فرایند سیاسی عراق به ویژه در زمانی که جریان‌های سیاسی خود را برای انتخابات آینده پارلمانی آماده می‌کنند، ثبات موجود در فضای سیاسی را به سوی واگرایی و تنش هدایت کنند.

سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: راه حل اصولی مبارزه با پدیده شوم تروریسم و ریشه کنی آن در عراق در سایه وحدت و همدلی همه اقوام و طوایف این کشور و همکاری گسترده کشورهای منطقه با دولت عراق امکان پذیر است.

به گزارش ایلنا،«مرضیه افخم» در مورد تحولات اخیر عراق افزود: جمهوری اسلامی ایران، یکبار دیگر بر لزوم توسل به گفت‌و‌گو به عنوان تنها راهکار حل اختلافات سیاسی داخلی عراق تاکید می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اقدامات دولت عراق در قبال گروه‌های تروریستی در مناطق غرب این کشور گفت: ایران همراه با جامعه بین المللی، اکثریت جریان‌های سیاسی داخلی عراق و نیز مردم این کشور از اقدامات دولت عراق در برخورد با گروه‌های مسلح تروریستی که در ماههای اخیر با نفوذ از کشور بحران زده سوریه سعی دارند، مردم بی‌دفاع عراق را آماج عملیات تروریستی خود قرار دهند حمایت می‌کند.

افخم گفت: گروه‌های تروریستی در کنار اقدامات خرابکارانه تلاش می‌کنند با هدف قرار دادن فرایند سیاسی عراق به ویژه در زمانی که جریان‌های سیاسی خود را برای انتخابات آینده پارلمانی آماده می‌کنند، ثبات موجود در فضای سیاسی را به سوی واگرایی و تنش هدایت کنند.

کد N36780