بشار اسد: باید با تفکر وهابی و تروریستی مبارزه شود

غرب آسیا,لبنان,بشار اسد,سوریه

همشهری آنلاین: رئیس‌جمهوری سوریه در دیدار با جمعی از علمای لبنانی تاکید کرد، اقدامات رادیکالی و تفکرات وهابی و تکفیری حقیقت دین اسلام را تحریف می‌کند.

جهان > غرب آسیا- همشهری آنلاین:
رئیس‌جمهوری سوریه در دیدار با جمعی از علمای لبنانی تاکید کرد، اقدامات رادیکالی و تفکرات وهابی و تکفیری حقیقت دین اسلام را تحریف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه در دیدار با هیئتی از جمعیت علمای مسلمین لبنان به ریاست حسان عبدالله، رئیس کمیته اداری این جمعیت در خصوص آخرین تحولات منطقه به ویژه سوریه و لبنان و خطرات تفکرات تکفیری که تاریخ و آینده منطقه را هدف قرار داده است، بحث و گفت‌وگو کرد.

وی با بیان اینکه رادیکالیسم و افکار وهابی و تکفیری حقیقت دین اسلام را تحریف می‌کند، تاکید کرد: علمای دین به ویژه علمای سرزمین شام، نقش بسیار مهمی را در مقابله با افکار وهابی و رسوا کردن طرح‌های حامیان این افکار و ترویج اسلام درست ایفا می‌کنند.

اعضای هیئت مذکور نیز در این دیدار تاکید کردند که آنچه در منطقه رخ می‌دهد، مقابله با افکار تکفیری است.

آنها همچنین با بیان اینکه در کنار سوریه برای مقابله با تروریسم و رادیکالیسم می‌ایستند، تاکید کردند که مردم سوریه با ادامه پایداری پیروز خواهند شد.