واکنش حاجی‌بابایی به کارت زردی که وزیر علوم گرفت

ايران,انتخابات,انتخابات مجلس

وزیر پیشین آموزش و پرورش با اشاره به حضور وزیر علوم در مجلس، گفت: سوال پرسیدن و تذکر دادن از ویژگی‌های مجلس است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه مراسم ختم علی‌اکبر پرورش هم‌چنین در پاسخ به سوالی در مورد اظهاراتی که اخیرا به نقل از حجاریان درباره مجلس مطرح شده است، با تاکید بر این‌که «ما جزو کشورهایی هستیم که هیچ کس نمی‌تواند مجلس را منحل کند» ادامه داد: در دنیا کشورهای زیادی وجود دارند که در آن‌ها مجلس می‌تواند دولت را برکنار کند، اما دولت نمی‌تواند مجلس را برکنار کند. ما نیز جزو چنین کشورهایی هستیم.

وی ادامه داد: این از اقتدار و نماد مردم‌سالاری دینی است و جزئی از افتخارات کشور و قانون اساسی ما محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اظهار نظر حجاریان گفت: این صحبت‌ها بیشتر جهت ایجاد موج در کشور و انحراف افکار عمومی و سمت و سو دادن به تبلیغات مطرح می‌شود؛ چراکه بیان چنین مطالبی هیچ جایگاهی حتی برای گفت‌وگو و بحث ندارد.

وزیر پیشین آموزش و پرورش درباره کارت زرد مجلس به وزیر علوم نیز با بیان این‌که «این‌گونه مسائل اختلاف نامگذاری نمی‌شود» گفت: مجلس و دولت هر کدام وظیفه‌ای بر عهده دارند. مطابق با قانون، دولت باید کار کند و مجلس نیز نظارت داشته باشد.

وی با بیان این‌که «کارت زرد برای دادن درست شده است» تصریح کرد: نباید نظرات نمایندگان مجلس به دخالت تبدیل شود، ولی نظارت آن‌ها همواره باید وجود داشته باشد.

وی در ارزیابی از رفتار نمایندگان مجلس در مقابل وزیر علوم با اشاره به سابقه حضور خود در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: این از ویژگی‌ نماینده‌های مجلس و مجلس است که سوال می‌پرسند و گاهی اوقات نیز وزرا را می‌خواهند و به آن‌ها تذکر می‌دهند. این یک واقعیت انکارناپذیری است و در تمام دولت‌ها نیز اتفاق افتاده است. این‌گونه رفتارها توسط نمایندگان مجلس در مقابل هیچ دولت خاصی صورت نگرفته است. هرچقدر در دولتی جلوتر می‌رویم سوال‌ها و تذکرات نمایندگان و نظارت‌های مجلس هم جدی‌تر می‌شود.

وزیر پیشین آموزش و پرورش در عین حال با بیان این‌که «هم مجلس و هم دولت باید حدود یکدیگر را رعایت کنند و حق یکدیگر را نیز به رسمیت بشناسند»، اظهار کرد: کار دولت و کار اجرایی کار سختی است؛ لذا هم دولت باید مراقب باشد و هم دیگران باید به دولت کمک کنند و مراقب باشند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر حضور در جلسات ساختمان ولنجک، اظهار کرد: من با این مسائل کاری ندارم و در حال تدریس کردن هستم.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا در انتخابات مجلس دهم شرکت می‌کنید؟ گفت: هنوز زمان زیادی تا انتخابات مجلس دهم باقی مانده است و من اکنون در حال تدریس هستم.

انتهای پیام

کد N34074