پس از دو انفجار انتحاری/

یک عملیات تروریستی در روسیه خنثی شد

آمریکا اروپا

رسانه های روسی از خنثی شدن یک طرح تروریستی جدید در این کشور بعد از کشته شدن سه شبه نظامی در شهر "چگم" خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایتارتاس، امرز شهر چگم در قفقاز شمالی شاهد تبادل آتش میان نیروهای امنیتی و چند شبه نظامی بود که در نتیجه آن سه نفر از شبه نظامیان کشته شدند.

بر اساس اعلام پلیس روسیه، این سه نفر متعلق به یک گروه تروریستی بودند که قصد انجام عملیات در زمان تعطیلات و برهم زدن امنیت منطقه را داشتند. بر اساس این گزارش، کشته شدگان قصد داشتند در زمان تعطیلات کریسمس دست به عملیات تروریستی بزنند.

در جریان درگیری امروز شهر چگم دو نیروی پلیس نیز زخمی شده اند. این حادثه در حالی رخ می دهد که روسیه ظرف دیروز و امروز شاهد وقوع دو انفجار تروریستی بوده است. 

ظهر دبروز یکشنبه ایستگاه قطر ولگوگراد صحنه انفجاری انتحاری بود که در نتیجه آن دست کم 16 نفر کشته شده و نزدیک به 40 نفر دیگر نیز زخمی شدند در حالیکه مسکو هنوز از شوک این انفجار خارج نشده بود انفجار دیگری در ولگوگراد که در جنوب مسکو واقع شده رخ داد که 10 کشته و 10 زخمی برجا گذاشت. این انفجار موجب شد تا امنیت روسیه بویژه در زمان برگزاری بازی های المپیک زمستانی که در ماه فوریه انجام می شوند، تبدیل به یکی از سوژه های داغ رسانه های جهان شود.

پس از انفجار روز یکشنبه اعلام شد که یک زن عامل این انفجار بوده است. رسانه های روسی اعلام کرده اند که این زن با یک دستگاه اتوبوس از داغستان به ولگوگراد آمده و سپس در نزدیک درب ورودی ایستگاه قطار این شهر خود را منفجر کرده است.

این انفجارها در حالی رخ می دهند که روسیه در ماه فوریه سال 2014 میلادی (کمتر از شش هفته دیگر) میزبان بازی های المپیک زمستانی خواهد بود. در همین رابطه "دکوعمراف" رهبر تروریست های حاضر در داغستان اعلام کرده که تمام توان خود را به کار می گیرد تا از برگزاری این مسابقات در روسیه جلوگیری کند.

کشته شدن یکی از معاونان عمراف در هفته گذشته، می تواند انگیزه ای باشد برای افزایش تحرکات نیروهای عمراف در روسیه و انجام عملیات های تروریستی از سوی آنها.