۰

پیام ریاست مجلس شورای اسلامی به دهمین کنگره جهانی زرتشتیان

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجلس

رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت دهمین کنگره جهانی زرتشتیان پیامی صادر کرد که در بخشی از آن آمده است: با آن­كه بشر امروز هنوز هم در جستجوی آزادمنشي و آزاد­انديشی برخاسته از عقلانيت و معنويت است، ايرانيان موحّد و دين­دار، از ديرباز آن را شناخته و در كنار آرمان­های حق­ طلبانه و باورهای توحيدی خويش، در راه اشاعه آن كوشيده ­اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن پیام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

خدا را سپاس می­ گويم كه به مناسبت دهمين كنگره جهانی زرتشتيان توفيق داد دوباره مراتب احترام و درود خود به شما پيروان آرمان­های حضرت اشوزرتشت پيامبر كه گرد هم جمع شديد تا درباره دفاع از ارزش­های نيك انسانی - اخلاقی كه نمونه بارز آن سه اصل انديشه نيک و گفتار نيک و كردار نيک است، گفتگو كنيد، را اظهار بدارم. گفتگوی پيروان هر دين الهی در رابطه با پيروی از فرامين انسان­ ساز و روح­ پرور ديانت خويش، همچون معرفت به دين، شناخت و استحكام روابط حسنه انسانی و از همه مهم­تر توجه به تعهد و مسئوليت­ پذيری در قبال گسترش آرامش و دست­يابی حس كمال­جويی بشر در سايه­ سار معنويت و انوار گرمابخش دين و اخلاق، همواره شايسته تقدير بوده است.

با آن­كه بشر امروز هنوز هم در جستجوی آزادمنشي و آزاد­انديشی برخاسته از عقلانيت و معنويت است، ايرانيان موحّد و دين­دار، از ديرباز آن را شناخته و در كنار آرمان­های حق­ طلبانه و باورهای توحيدی خويش، در راه اشاعه آن كوشيده ­اند.

در خاتمه، ضمن سپاس از دوست و همكار ارجمندم جناب آقاي دكتر اسفنديار اختياری؛ نماينده محترم زرتشتيان در مجلس شورای اسلامی به جهت رساندن درود و پيام تبريک اينجانب به شما عزيزان، اميد دارم چنين جلسات بحث و گفتگو، به خوبي تداوم يافته و با توفيق روزافزون و دستاوردهای ارزشمند برای رستگاری نسل­های آينده همراه گردد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.