نماینده بجنورد:

دولت لایحه قانون تشکیلات سازمان مدیریت بحران کشور را ارائه کند

وقتی که زلزله بستان و سایر حوادث این چنینی رخ داد به وزارت کشور مراجعه کردیم، اما آن‌ها روضه مفصلی خواندند که فرمهای لازم نوشته شده است و به نظار ت راهبردی رفته است، اما بودجه کافی برای آن تصویب پیش بینی نشده است.

نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با یک فوریت لایحه تمدید مدت زمان اجرای آزمایشی قانون تشکیلات سازمان مدیریت بحران کشور، خوستار ارائه لایحه جامع در این ارتباط شد.
به گزارش خبرنگارایلنا، قاسم جعفری در جلسه علنی امروز-دوشنبه- در مخالفت با یک فوریت لایحه تمدید مدت زمان اجرای آزمایشی قانون تشکیلات سازمان مدیریت بحران کشور ابراز کرد: وقتی که زلزله بستان و سایر حوادث این چنینی رخ داد به وزارت کشور مراجعه کردیم، اما آن‌ها روضه مفصلی خواندند که فرمهای لازم نوشته شده است و به نظار ت راهبردی رفته است، اما بودجه کافی برای آن تصویب پیش بینی نشده است.
وی‌افزود‌: ‌اگر‌این‌۵ سال‌به‌اصلاح‌این قانون می‌پرداختیم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نبودیم.
وی خطاب به دولت گفت: به جای اینکه تیم تخصصی تشکیل دهید و این مسائل را پیگیری کنید درخواست تمدید اجرای آزمایشی قانون را می‌کنیم.
وی ادامه داد: ما برای مواجهه و مدیریت سریع بحران مشکلی نداریم، اما سخن ما این است که وقتی قوه فاکره و ایجاد کننده قانون این قدر تنبل باشد، در عرصه اجرا چنین اتقاقی دوباره تکرار می‌شود.
جعفری در پایان اظهارات خود گفت: ایا دولت تضمین می‌دهد در این فرصت برخی مشکلات موجود را حل کندو نظر کار‌شناسان را همراه با یک لایحه جامع به مجلس بدهد.

کد N33029