۰

نماینده میناب: مردم هرمزگان بی صبرانه منتظر لغو مصوبه پارسیان هستند

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده مردم میناب در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت 9 دی گفت: 9دی حرکت خودجوش مردم در دفاع از کیان انقلاب اسلامی وولایت و روز بصیرت است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیدعبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی در نطق میان دستور امروز خود، رحلت حضرت رسول و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا(ع) را تسلیت گفت و با اشاره به روز 9 دی خاطر نشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم او تاکنون خنثی کردن فتنه سال 88 وسایر توطئه‌ها با خواست خدا ، ولایت فقیه و رهبری و وحدت بین مردم بوده است و ادامه راه نظام و انقلاب وحدت بین همه مردم و مسوولین، وحدت بین قوا و دولت و مجلس ضرورت دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از هرگونه اختلاف‌افکنی و تفرقه پرهیز کنیم.

نماینده میناب در ادامه از رییس جمهور دعوت کرد برای دیدن و لمس مشکلات استان هرمزگان و شهرستان‌های حوزه انتخابیه به این منطقه سفر کند و افزود: اولین سفر شما و هیات دولت به این منطقه می‌تواند نمونه‌ای خوبی از سفرهای استانی باشد.

او به نرخ بالای بیکاری بالای 30 درصد،‌بی‌آبی 200 روستا و فقدان برق در 90 روستا اشاره کرد و گفت: بعضی از این روستاها بیش از 6 سال است در نوبت مانده‌اند؛ به علاوه 500 مدرسه تخریبی در منطقه وجود دارد و هزار معلم هم کم داریم.

هاشمی نخل ابراهیمی اضافه کرد: از بین رفتن کشاورزی و باغداری شیوع بیماری جاروک جادوگر، تعطیلی بازارچه‌های مرزی به دلیل عدم اختصاص معافیت 20درصدی کسب و کار مردم را هدف قرار داده است و همچنین عدم صدور مجوز صید برای صیادان و ‌فقدان راه از مشکلات دیگر این منطقه است.

او در ادامه گفت: شاخص‌های درمانی منطقه در عقب‌مانده‌ترین سطوح هستند، تمام شهرهای حوزه انتخابیه حتی یک سینما و مجتمع فرهنگی ندارند.

نماینده مردم میناب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:همه مشکلات در حالی وجود دارد که 450 کیلومتر ساحل در منطقه وجود دارد و جمعیتی بیش از 550 هزار نفر در وسعتی بیش از 50 درصد استان زندگی می‌کنند.

هاشمی نخل ابراهیمی پیشنهاد ایجاد دو منطقه ویژه اقتصادی و دو منطقه آزاد را مطرح کرد و گفت: توجه ویژه به این مناطق در کنار توسعه سواحل مکران و توجه ویژه به منابع انسانی و ظرفیت‌های آنها می‌تواند راه‌گشا باشد.

او خطاب رییس جمهور و وزیر کشور گفت: در موضوع پارسیان و گاوبندی از شما تشکر می‌کنیم مردم هرمزگان بی‌صبرانه منتظرند این مصوبه لغو شود، مردم تحت هیچ شرایطی زیر بار این ننگ و ذلت نخواهند رفت و آن را قبول نخواهند کرد، از دولت می‌خواهیم اگر می‌خواهد این مسئله را مشمول زمان کند مردم قبول نخواهند کرد و عواقب این کار و سوء تدبیر متوجه مجریان آن خواهد بود.

ارتقای برخی بخش‌ها و روستاهای منطقه میناب به شهر،‌ساماندهی صدور غیرقانون سوخت،‌تامین آب کشاورزان شمال میناب، احداث آب شیرکن، تسریع دربرق رسانی به روستاهای بدون برق، تسریع در احداث دانشگاه علوم پزشکی میناب و احداث مجتمع‌های فرهنگی درخواست‌های بودند که نماینده میناب در پایان نطق خود از وزرای مربوطه مطرح کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.