رژیم صهیونیستی از کمک پادشاه عربستان به ارتش لبنان استقبال کرد

لبنان,عربستان,اسراییل

بیروت – ایرنا – کانال اول تلویزیون رژیم صهیونیستی از کمک 3 میلیارد دلاری پادشاه عربستان سعودی به لبنان برای تجهیز و مسلح کردن ارتش این کشور استقبال کرد.

به گزارش ایرنا ، در گزارش تلویزیون رژیم صهیونیستی آمده است که « اسراییل از میوه های بخشش سعودی به ارتش لبنان در آینده استفاده می کند».

پیش از رژیم صهیونیستی ، « سعد حریری» رییس جریان المستقبل و « تمام سلیمان» نخست وزیر مکلف لبنان و عضو این جریان از کمک 3 میلیارد دلاری پادشاه عربستان سعودی به ارتش لبنان استقبال کرده بودند.

حریری و سلام بعداز سخنرانی « میشل سلیمان» رییس جمهوری لبنان و اعلام کمک هنگفت سه میلیارد دلاری عربستان به این کشور برای تجهیز و مسلح کردن ارتش لبنان، با صدور پیام و بیانیه خرسندی خود را ابراز کردند.

سعد حریری بیش از دو سال است لبنان را ترک کرده و دائما در حال تردد بین پاریس و ریاض است و حتی برای شرکت در مراسم تشییع « محمد شطح» مشاور امور بین الملل خود که روز جمعه گذشته در یک انفجار تروریستی در مرکز بیروت کشته شد، به لبنان نیامد.

در جریان سفر اخیر سلیمان به عربستان و هنگام دیدار با مقامات سعودی تنها حریری او را همراهی می کرد در حالیکه براساس عرف دیپلماتیک وزیر خارجه لبنان باید در کنار رییس جمهوری کشورش قرار می گرفت.

رییس جریان المستقبل خاطرنشان کرد: حمایت برادران وفادارما (عربستان سعودی ) از این کشور کوچک و ارتش آن باید در مسیر حمایت از لبنان و مقابله با خطراتی که آن را تهدید می کند، قرار گیرد.

براساس این گزارش تمام سلام هم که حدود 9 ماه است نتوانسته دولت خود را تشکیل دهد ، با ستودن سخنان میشل سلیمان و استقبال از کمک عربستان سعودی به ارتش لبنان گفت : : تفاهم بین فرانسه ، عربستان سعودی و لبنان نتیجه تلاش های پنهانی میشل سلیمان به همراه مسئولان دو کشور دیگر بود و مرهمی برای این روزهای سخت لبنان خواهد بود.

خاورم ** 1324
کد N32356