در دیدار با دبیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور

افخم:تقویت نقش ایرانیان خارج از کشور در حوزه دیپلماسی خارجی ضروری است

سیاسی

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در دیدار با دبیرکل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور بر اراده مصمم دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات ایرانیان خارج از کشور در کلیه زمینه‌ها تا کید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم در دیدار با جواد قوام شهیدی، دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، معاونان و مدیران دبیرخانه گفت: وزارت امور خارجه و شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور می توانند در جهت حل مشکلات ایرانیان خارج از کشور و پیشبرد سیاستهای خدمت‌گزاری به هموطنان مقیم همسو و مکمل یکدیگر باشند.

افخم با تاکید بر ضرورت اعمال سیاستهایی در راستای ارتقای جایگاه و وجهه ایرانیان خارج از کشور، بر نقش و مشارکت دبیرخانه شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در این راستا تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش مهم نهادها و سازمانهای مسئول در حوزه ایرانیان خارج از کشور و همسو شدن آنان در جهت رسیدگی به مسائل مختلف هموطنان مقیم گفت: بازنگری در روشهای قبلی، اتخاذ شیوه‌های جدید و استفاده از امکانات و ساختارهای نوین لازمه ایجاد تعامل نزدیک با ایرانیان خارج از کشور است که ضروری است تمام توان خود را برای ارائه خدمات بهینه به هموطنان خارج از کشور با وسعت و گستردگی هر چه تمامتر به کار بندیم.

افخم ادامه داد: وزارت امور خارجه و دبیرخانه شورای عالی می‌توانند با هم اندیشی و تدوین سیاست‌ها و برنامه‌ریزی های مدون برای رفع مشکلات و بهره مندی از ظرفیتهای ایرانیان مقیم خارج گامهای موثری بردارند.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور در همه زمینه ها گفت: تقویت نقش ایرانیان خارج از کشور در حوزه دیپلماسی خارجی ضروری است و ما در نظر داریم از همه ظرفیتها در این زمینه استفاده کنیم.

سید جواد قوام شهیدی، دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، نیز در این نشست با تبیین جایگاه و ساختار دبیرخانه شورای عالی، به تشریح اولویت ها و برنامه های دبیرخانه شورا پرداخت و گفت: بررسی وضعیت کمی و کیفی جمعیت ایرانیان خارج از کشور، ارائه راهکارهای لازم برای پیگیری مسائل مبتلابه ایرانیان، همکاری و هماهنگی با دستگاههای متولی امور ایرانیان خارج از کشور به منظور رفع مشکلات احتمالی هموطنان مقیم و ... از نمونه طرح هایی است که در دستور کار دبیرخانه شورای عالی قرار دارد.

وی ادامه داد: بخش اعظمی از ایرانیان خارج از کشور ظرفیت موثر و مفیدی برای کشور به حساب می آیند و از این رو لازم است با اتخاذ تدابیر مناسب، از این ظرفیت گرانقدر بهره گیری مطلوب شود.

دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با تاکید بر ایجاد زمینه های اعتماد و تعامل با هموطنان مقیم، تصریح کرد: برای جلب اعتماد ایرانیان خارج از کشور باید از ادبیات متناسب با فضای عمومی آنان بهره برد.

در پایان این دیدار، سخنگوی وزارت امور خارجه و جمعی ازکارشناسان ارشد این وزارتخانه، ضمن بازدید از مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور (مرکز 2777 )، از نزدیک با چگونگی فعالیت این مرکز برای رسیدگی به مسائل و مشکلات ایرانیان خارج از کشور آشنا شده و آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با این سامانه به منظور رفع مشکلات هموطنان اعلام کردند.

انتهای پیام

کد N31250

وبگردی