مخالف لایحه‌نحوه اجرای محکومیت‌های مالی:

قاضی‌پور: جای مظلوم و ظالم را عوض نکنیم

مجلس

با توجه اظهار نظر مرکز پژوهشهای مجلس این قانون ضمانت اجرایی ندارد، چرا که ماده‌ای اضافه نگردیده که اگر فرد اموال خود را پنهان کند چگونه باید به دعوی رسیدگی کرد

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با لایحه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی گفت: این لایحه بدون در نظر گرفتن روح قانون یعنی دفاع از مظلوم است و جای ظالم و مظلوم را عوض کرده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، نادر قاضی‌پور در مخالفت با نحوه اجرای محکومیت‌های مالی اظهار داشت: بنده و فراکسیون زنان و خانواده مجلس با این طرح مخالفیم. شاه کلید لایحه ماده۷است، یعنی جایی که با قسم خوردن مهریه زنان از بین می‌رود.
وی افزود: تصویب کلیات این لایحه به معنی تشویق متخلفین مالی است، مانند کسانی که تعاونی مسکن را برای کارگران و کارمندان تشکیل دادند واموال را به غارت بردند. این لایحه باعث می‌شود متخلفین مالی بیش از پیش گردند و در این لایحه چند تضاد وجود دارد.
قاضی‌پور همچنین در خصوص هزینه سنگین سامانه کارت هوشمند ملی که پیش از این اجرای آن بر عهده وزارت کشور گذاشته شده بود سخن گفت و افزود: در این لایحه دست وکلا باز می‌شود تا زمان دادگاه را طولانی کرده و حق صاحب حق را از بین ببرند، طرف لایحه زنان هستند که نمی‌توانند مهریه خود را وصول کنند.
قاضی‌پور ادامه داد: با توجه اظهار نظر مرکز پژوهشهای مجلس این قانون ضمانت اجرایی ندارد، چرا که ماده‌ای اضافه نگردیده که اگر فرد اموال خود را پنهان کند چگونه باید به دعوی رسیدگی کرد
وی تصریح کرد: این لایحه بدون در نظر گرفتن روح قانون یعنی دفاع از مظلوم است و جای ظالم و مظلوم را عوض کرده است.

کد N30933