در پیام تسلیت محمدرضا عارف تاكید شد‎؛

مرحوم پرورش شخصیتی حافظ منافع نظام در اذهان ملت ایران است

سیاست داخلی

مرحوم پرورش مبارزی بود که با ایمان به حقانیت مبارزه امام(ره) علیه استبداد، زندان و شکنجه را تحمل و پس از انقلاب اسلامی در دولت‌ها و در سنگرهای مختلف به مردم و نظام بویژه به نظام آموزشی کشور خدمت کرد.

معاون اول رییس‌جمهور در دولت اصلاحات در پیامی به مناسبت درگذشت سیدعلی‌اکبر پرورش،ضمن تسلیت این ضایعه، تاکید کرد: مرحوم پرورش همواره خود را به عنوان شخصیتی اخلاقی و حافظ منافع نظام در اذهان ملت ایران ثبت و سابقه‌ای درخشان از خود بر جای گذاشت.

به گزارش ایلنا‏، متن پیام این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت شادروان مرحوم آقای سید علی اکبر پرورش باعث تألم خاطر شد.

شخصیت فرهیخته‌ای که از سردمداران نظام آموزشی کشور بود و معلم و استاد بودن را همواره در طول زندگی خود حفظ کرد.

مبارزی که با ایمان به حقانیت مبارزه امام(ره) علیه استبداد، زندان و شکنجه را تحمل و پس از انقلاب اسلامی در دولت‌ها و در سنگرهای مختلف به مردم و نظام بویژه به نظام آموزشی کشور خدمت کرد.

تعمق ایشان در تفاسیر و مفاهیم اسلامی به ویژه قرآن از امتیازات برجسته مرحوم پرورش بود.

مرحوم پرورش همواره خود را به عنوان شخصیتی اخلاقی و حافظ منافع نظام در اذهان ملت ایران ثبت و سابقه‌ای درخشان از خود بر جای گذاشت.

اینجانب مصیبت فقدان این مبارز نام آشنای نهضت انقلاب اسلامی را به مقام معظم رهبری، خانواده محترم پرورش، دوستان سالهای مبارزه و مردم عزیز استان اصفهان تسلیت می‌گویم از خداوند متعال صبر و شکیبایی برای بازماندگان محترم و علو درجات الهی را برای آن مرحوم مغفورخواستارم. باشد که در ایام سوگواری سالار شهیدان با حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و شهدای کربلا محشور شود.

کد N28205