افزایش موج اسلام‌هراسی در انگلیس

آمارهای جدید نشان می‌دهند، خشونت و اقدامات جنایتکارانه علیه مسلمانان و اسلام‌هراسی در سال 2013 میلادی در انگلیس افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته پایگاه خبری هافینگتون پست، بسیاری از نیروها از افزایش تعداد جرایم مرتبط با انزجار از مسلمانان به دنبال قتل لی ریگبی، سرباز انگلیسی توسط دو افراط‌گرا در وولویچ، جنوب شرق لندن خبر دادند.

پلیس لندن که از بزرگترین نیروهای پلیس این کشور محسوب می‌شود، تنها 500 مورد جرایم مرتبط با اسلام‌هراسی را گزارش داده است. به دنبال اینکه نیمی از 47 پایگاه پلیس در انگلیس و ولز گزارشی درباره تعداد جرایم مرتبط با انزجار از مسلمانان را افشا نکرده‌اند، این نگرانی وجود دارد که این آمار احتمالا بیشتر باشد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس درخواست‌های مربوط به آزادی اطلاعات را به تمامی پایگاه‌های پلیس در انگلیس و ولز ارسال کرده است.

از 43 پایگاه پلیس 24 پایگاه آمار تعداد اقدامات و جرایم علیه مسلمانان را ضبط کرده‌اند. گروهی که بر اقدامات علیه مسلمانان نظارت دارد (تل ماما) گفت، از آوریل سال جاری میلادی با حدود 840 پرونده در خصوص جرایم علیه مسلمانان سر و کار داشته و انتظار می‌رود که این رقم تا پایان مارس 2014 به 1000 مورد افزایش یابد.

این در حالی است که تعداد جرایم علیه مسلمانان از مارس 2012 تا مارس 2013 میلادی 582 مورد ثبت شده است.

فیاض موجهل، رئیس امور دینی – مذهبی که مدیریت پروژه تل ماما را نیز بر عهده دارد، گفت: واکنش به قتل ریگبی باعث شد تا جرایم مربوط به اسلام‌هراسی به طور چشمگیری افزایش یابد. این گروه‌های راست افراطی به ویژه "لیگ دفاع انگلیس" از اینترنت و رسانه‌های اجتماعی برای ترویج میزان انزجار استفاده می‌کنند.

موجهل افزود: حکم سخت‌تر و جدی‌تر برای مبارزه با جرایم مرتبط با اسلام‌هراسی و خاطر نشان کردن خط مشی‌های "سرویس اجرایی سلطنتی" به منظور نظارت بر رسانه‌های اجتماعی لازم است. آن‌ها به طور چشمگیری موانع پیگرد قانونی در خصوص این مساله را افزایش داده‌اند. در حال حاضر اگر شخصی در توییتر یا فیس‌بوک تهدید شود، سرویس اجرایی سلطنتی تحت پیگرد قرار نمی‌گیرد. ما همچنین به حکم قاطعانه‌تری نیز نیاز داریم. وقتی شما مسجدی را هدف می‌گیرید در حقیقت کل جامعه را هدف گرفته‌اید.

این گروه از تمامی نیروهای پلیس خواست تا سیستمی را معرفی کنند که نظارت بر جرایم اسلام‌هراسی را بهبود بخشد.

انتهای پیام

کد N27306