بیانیه تحلیلی شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی به مناسبت 9دی

دانشجويي,تشكل دانشجويي,بسيج دانشجويي,9 دي

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور به مناسبت 9 دی اقدام به صدور بیانیه‌ای تحلیلی کرد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور به مناسبت 9 دی اقدام به صدور بیانیه‌ای تحلیلی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

«جمهوری» اسلامی نه یک کلمه بیش و نه یک کلمه کم. هنوز این کلام آن امام کبیر(ره) در گوش ما دانشجویان انقلابی طنین‌انداز است،گویی آن پیر سفر کرده مردم انقلابی ایران را پاسدار «اسلامیت» و «جمهوریت» نظام قرار داده بود و می‌دانست این روشنفکران لیبرال که فرموده بود تا زنده‌ام نخواهم گذاشت مسوولیت‌ها به دست آنان بیفتد، همان‌طور که بارها علیه اسلامیت این نظام نو پا کودتا کرده بودند، سرانجام روزی علیه جمهوریت و علیه رای مردم نیز دست به کودتا خواهند زند. سال 88 آن روز فرا رسید و این جریان تجدیدنظر طلب که رای مردم به نامزدی غیر از نامزد مورد نظر خود را دید، علیه مردم غضب کرده و دست به کودتا علیه جمهوریت نظام زد.

این کودتای نیمه سخت روشنفکرانِ لیبرال مسلک که مسبب شهادت چندین تن از هموطنان شد، یک افتضاح سیاسی برای کسانی بود که گاه‌وبی‌گاه سخن از مردم‌سالاری و نام بردن از رای مردم به عنوان منبع مشروعیت نظام می‌زدند، پرده‌ها ور افتاد و دروغگویی و ماهیت جریان قدرت‌طلبی که 8 ماه کشور را به خاطر نرسیدن به قدرت به آشوب کشید، هویدا گشت. اصولاً برای این جریان مردم‌سالاری فقط تا زمانی خوب است که مردم به نفع آنان رای دهند،‌ در غیر این صورت رای مردم تقلب خوانده می‌شود و مردم توده‌های ناآگاه دانسته می‌شوند. و این امر تا جایی پیش می‌رود که به تازگی یکی از فعالان جریان تجدیدنظر طلب طرح انحلال مجلس شورای اسلامی را پیشنهاد می‌دهد!

قانون‌گرایی، یکی از دیگر از ادعاهای جریان تجدیدنظر طلب و روشنفکر مسلک بود، اما عدم تمکین به قانون و نهادهای قانونی در سال 88 توسط این جریان، عدم اعتقادی حقیقی این جریان به قانون‌گرایی را آشکار ساخت. سران فتنه به فرض پیروزی در انتخابات88 چگونه می‌خواستند در جمهوری اسلامی دولت تشکیل دهند وقتی حاضر به تمکین به نظر شورای نگهبان و مجلس و وزارت کشور و مقامات عالی نظام نبودند؟!

و سرانجام مستضعفین و توده‌های با بصیرت مردم در 9 دی 88 در اعتراض به فتنه‌گری، قانون‌گریزی، کودتا علیه رای ملت، توهین به آموزه‌های اسلامی و به آشوب کشاندن کشور به خیابان‌ها آمدند و کشور را از لوث وجود فتنه گران پاک ساختند.

حق رای دادن و موثر بودن این رای در تعیین سرنوشت کشور از اساسی‌ترین حقوق شهروندان هر جامعه است، کودتای فتنه‌گران علیه رای مردم در سال 88 بزرگترین نقض حقوق شهروندی بود، دولت محترم اگر در پی استیفای حقوق شهروندان است، ابتدا باید با اصلی‌ترین ناقضان حقوق شهروندی مردم در سال88 که علیه رای 40 میلیونی ملت دست به کودتا زدند، برخورد کند و حامیان آنان را طرد کند.

سران فتنه که مطابق اصول فقهی و حقوقی مفسد فی الارض محسوب شده و حکم آنان اعدام می‌باشد، تاکنون با صبر مردم و رافت نظام اسلامی به پای دار مجازات کشانده نشده‌اند، لکن اکنون که پرده‌دری و جسارت فتنه‌گران در چند ماه اخیر هویدا گشته و کار بدان جا رسیده است که ادعا می‌کنند: «از طلب 88 گذشتیم!»، ما دانشجویان انقلابی مطالبه محاکمه هرچه سریعتر فتنه گران و سران فتنه را از دستگاه قضا داریم.

هرچند که معتقدیم فتنه‌گران و سران آنان پیش از محاکمه در دادگاه رسمی در نزد افکار عمومی ملّت بزرگ ایران محاکمه شدند، و طرد اجتماعی و بی‌توجهی عموم مردم به آنان نشان از این واقعیت دارد.

هرچند سخنان کابینه پیشنهادی دولت یازدهم در جلسه رای اعتماد مجلس در محکومیت فتنه و فتنه‌گران و برائت از آنان شایان توجه بوده و میخ محکم دیگری بر تابوت فتنه بود، لیکن پس از آن شاهد به کار گیری برخی از عناصر نزدیک به جریان فتنه در لایه‌های میانه دستگاه‌های اجرایی هستیم، ما دانشجویان نگران باز گشت حامیان فتنه در لایه‌های میانی مدیریت اجرایی و یا هر منصب دیگری در جمهوری اسلامی هستیم، و نسبت به آن به دولت هشدار می‌دهیم.

متاسفانه در چند ماه اخیر شاهدیم از گوشه و کنار کشور مجدداً توهین و تولید تنفر از آموزه‌های مترقی دینی مردم ایران به گوش می‌رسد، گویی فضای ارتجاع فکری دورانِ به اصطلاح اصلاحات که در آن به ناب ترین اندیشه‌های اسلامی هجمه صورت گرفت در حال احیاست، جنبش دانشجویی مسلمان چگونه ساکت بنشیند وقتی می‌بیند یکی از استانداران تازه منصوب دولت یازدهم عزاداری برای معصومین(ره) را مایه افسردگی می‌داند؟ مستضعفین انقلابی چگونه خاموش بنشینند وقتی یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای به نقد و نفی نص صریح قرآن می‌پردازد؟

ما دانشجویان بسیجی و مستضعفین انقلابی به فتنه‌گران و حامیان آنان اخطار می‌دهیم درصورت تکرار توهین به مقدسات، 9دی دیگری را رقم خواهیم زد و وطن را از لوث وجود ته مانده فتنه‌گران عاری خواهیم ساخت. ان‌شاالله»

انتهای پیام

کد N26338