حداد عادل خطاب به دولت:اگر در مسیر فتنه قرار بگیرید،9دی تکرار می شود/صداوسیمابرای فتنه سریال بسازد

فارس نوشت:

 

  برنامه «دیروز، امروز، فردا» 5شنبه شب با حضور غلامعلی حدادعادل  و حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان با موضوع «حماسه 9دی و عبرت‌های آن» از شبکه سوم سیما پخش شد.

حدادعادل:

*اگر حوادث سال 88 را تحلیل و ریشه‌یابی نکنیم و با عبارت‌های احساسی و عاطفی داستان را تمام کنیم، معلوم نیست کار درستی کرده باشیم. آیا چیزی که در سال 88 اتفاق افتاد یک سوءتفاهم بوده که باید فراموش شود؟ بنده چنین اعتقادی ندارم.

 *چه تضمینی هست که دوباره فردا این اتفاقات تکرار نشود؟ ما مایلیم این اتفاقات تکرار نشود و هر کاری که می‌شود باید در این مسیر انجام شود. یکی از راه‌های جلوگیری از تکرار این اتفاقات این است که مقصر مشخص شود.

*صدا و سیما برای بازخوانی و واکاوی پرونده فتنه باید یک سریال حداقل 26 قسمتی بسازد، از روز انتخابات که 22 خرداد 88 بود تا 9 دی اتفاقات زیادی افتاد، مردمی که با حد نصاب بالا در انتخابات شرکت کرده بودند، از همان ظهر روز رای گیری نغمه تقلب در انتخابات را شنیدند. عصر روز جمعه و دو ساعت مانده به پایان رای گیری عده ای برای تظاهرات جلوی وزارت کشور جمع شده بودند. هنوز انتخابات تمام نشده بود که یکی از کاندیداها خبرنگاران خارجی را دعوت کرد و گفت من با رای بالا انتخاب شده‌ام.

*اگر حوادث 35 سال انقلاب تا امروز را مرور کنیم می‌بینیم هیچ جفایی بدتر از تهمت تقلب وجود نداشته است، نظامی که بر اساس دیانت و صداقت به وجود آمده و براساس دین استوار شده، دشمنان زیادی دارد، تمام حکومت‌های فاسد اطراف ما که نوکران آمریکایی‌ها هستند چقدر از این هدیه‌ای که به آنها تقدیم شد خوشحال شدند.

*بعضی‌ها هم در مناظره‌ها حرف‌های بدی زدند که پسندیده نبود اما بعد از انتخابات کم‌کم معلوم شد مساله این حرف‌ها نیست؛ هرچه جلوتر آمدند شعارهای مخالف با اصل نظام بیشتر شد. در روز قدس یک عده آمدند و به بهانه انتخابات در میدان هفت تیر تهران یک بطری آب به دست گرفتند و شعار دادند نه غزه،نه لبنان جانم فدای ایران؛ کمی جلوتر و در 13 آبان بیانیه‌ای صادر شد که در آن هیچ اشاره‌ای به آمریکا و جنایت‌هایش نسبت به ملت ایران نشد و حتی از تسخیر لانه جاسوسی هم در این بیانیه اسمی برده نشد.

* در روز 16 آذر یک عده به عکس امام بی احترامی کردند. در عاشورای همان سال عده‌ای به خیابان‌ها آمدند و شعارهای عجیب و غریب دادند و خیمه‌های عزاداری را آتش زدند و.... بعد هم یک کسی پیدا شد و گفت این‌ها مردم خداجو بودند، اگر این افراد برای عزاداری آمدند که کسی با آنها کاری نداشت، چی شد که مردم به خیابان آمدند؟ نه دی انفجار خشم مردم و ترکیدن بغض مردم بود.

* برنامه‌ریزی وسیعی از مدت‌ها قبل از انتخابات شده بود که در ایران اتفاقی نظیر انقلاب‌های مخملی بعضی کشورها مثل اوکراین به وجود بیاید، وقتی در اوکراین این انقلاب مخملی به وجود آمد برخی از روزنامه‌های اصلاح طلب از این بابت خیلی خوشحال بودند و با ساز آمریکایی‌ها کوک می‌شدند و می‌رقصیدند، این ها برای انتخابات ایران برنامه ریزی کرده بودند و رنگ سبز را هم تجویز کرده بودند و با شعار تقلب خواهان ابطال انتخابات شدند و مردم را به خیابان‌ها آوردند تا کودتای نرمی که در کشورهای دیگر به وقوع پیوست، در ایران هم اجرایی شود اما این اتفاق در ایران نیفتاد.

* بلافاصله بعد از ناکامی در هدایت این فتنه، آنها به سراغ تشدید تحریم‌ها رفتند. تشدید تحریم‌ها از روزی شروع شد که آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و غربی‌ها متوجه شدند این فتنه و این طراحی عقیم مانده و کارآیی ندارد. الان هم می‌بینید که هیات پارلمانی به ایران می‌آید و دزدکی با اصلاح‌طلبان موثر در فتنه و مجرم و زندانی ملاقات می‌کنند و وقتی به کشور خود بازمی‌گردند می‌گویند بزرگترین دستاورد این سفر ملاقات با این دو نفر بوده است.

* مردم با حماسه 9 دی حکم خود را در مورد سران فتنه داده‌اند و به سینه عاملان فتنه دست رد زدند، من فکر می‌کنم بهتر است به جای اینکه بنده نقش قاضی را ایفا کنم و حکم کنم یک مقدار برای کسانی که شاید هنوز هم در این خیالات هستند و از من و امثال من دل خوشی ندارند راحت صحبت کنیم و بگوییم بیایید و ببینید کدام یک از حرف‌های ما غیر منطقی است؟

*فتنه سال 88 برای همه یک امتحان همه جانبه و بزرگ بود، اول برای کسانی که در انتخابات دم از قانون گرایی می زدند و طرف مقابل را متهم به دروغ گویی می کردند، این افراد بعد از انتخابات قانون را زیر پاگذاشتند و تهمت تقلب هم بزرگترین دروغی بود که گفتند.

* این اتفاقات امتحان بزرگی هم برای کسانی بود که می‌گفتند ما یار غار امام(ره) بودیم که یا سکوت کردند و یا با فتنه همراهی کردند که امتحان خود را دادند و به عنوان خواص بی‌بصیرت مشهور شدند و همچنین برای خواصی که در ایام فتنه سکوت کردند و بعد از آن شروع به صحبت پراکنی کردند.

* این فتنه برای رهبری هم یک امتحان بود که ایشان عطوفت خود را نشان داد و با نصیحت و خواهش کار را جلو برد اما در عین حال گفت قانون فصل الخطاب است، ایشان در مقابل تهمت‌هایی که در مورد دیکتاتوری می‌زدند گفتند دیکتاتوری با خروج از مسیر قانون به وجود می‌آید. رهبری در این امتحان صلابت خودشان و همچنین اعتقاد خود را برای حفظ انقلاب نشان دادند.

* توصیه من به کسانی که امروز فرصتی برای مدیریت پیدا کرده‌اند و در دولت جدید به برکت شعار اعتدال سر کار آمدند این است که مراقب باشند دوباره به آن مسیر و آن حرف‌ها کشیده نشوند و بدانند این ملت اگر مدتی ساکت بماند، دلیل بر فراموشی نیست، مردم ایران صبر می‌کنند اما فراموش نمی‌کنند؛ مواظب باشند اگر بخواهند دوباره در مسیر فتنه قرار بگیرند، این ملت 9 دی‌های دیگری هم خواهد آفرید.

 

حجت‌الاسلام رحیمیان:

*جریانی که در خدمت یا هماهنگ با دشمنان کینه‌توز اسلام حرکتی را انجام دادند که در جهت براندازی نظام بود و منشاء آثار بسیار بدی برای اسلام و انقلاب بود. پاسخگوی خون‌های ریخته شده کیست؟ پاسخگوی آبروی ریخته شده نظام کیست؟

*سیدحسن نصرالله نقل می‌کرد که در ایام اوج‌گیری فتنه میلیون‌ها نفر در جهان اسلام مضطرب و نگران بودند، این‌ها مردم را فریب دادند اما مردم بعد از چندی بیدار شدند و به صفوف فشرده ده‌ها میلیونی نه دی پیوستند و آنچه باقی ماند ضد انقلاب‌ها، بهایی‌ها، ساواکی‌ها و ... و چند هزارنفری که با ساز رسانه‌های غربی و حمایت آقایان رقصیدند، آیا این افراد قابل بخشش هستند؟

 

*آقایان گفتند تقلب، اما تا آخر این‌ها مشت بسته خود را برای کوبیدن بر سر نظام نگه داشتند اما مردم خالی بودن مشت آن‌ها را فهمیدند. آن‌ها گفتند تقلب اما دیدند که این موضوع قابل اثبات نیست و گفتند تخلف، بخش اعظمی از کسانی که به این آقایان رای دادند روز 9 دی آمدند، امام فرمودند میزان حال فعلی افراد است و مردم این مطلب را به درستی دریافت کردند.

*در روزها و هفته‌های اول دوستان ما در جهان نگران شدند و دلشان لرزید چون حس کردند بزرگترین پشتوانه ملت‌های مسلمان و آزاده در حال از دست رفتن است اما با 9 دی صد برابر نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران و قوام آن و همچنین نقش ولایت فقیه برای بقای نظام معتمدتر شدند. بنای نظام جذب حداکثری و دفع حداقلی است. اگر این فرایند در ماجرای سال 88 طی نشده بود و خطبه‌ها و تلاش‌های مختلف صورت نمی‌گرفت، امروز چنین دستاوردی وجود نداشت.

 

* چیزی که از امام(ره) دریافتیم این بود که نگاه امام به مسائل و امور از منظر قرآن بود، مادامی که بخواهیم روی پای خود بایسیتم و اسلام ناب و راه آن را ادامه دهیم، دشمن هرگز دست از کینه توزی با ما برنمی دارد. خواصی که اهل قرآن هستند این موضوع را به صورت عینی ثابت شده می‌دانند. قرآن می‌گوید سرسخت ترین دشمن مومنان از یهود هستند. دشمنی این‌ها از مناظر مختلف قابل مشاهده است و اظهارات مقامات رسمی آنها هم نشانگر این مساله است. آن ها به چیزی جز تسلیم محض شدن ما راضی نیستند.

* از صندوق وزارت کشور سازندگی اصلاحات درآمد، از صندوق اصلاحات هم دولت دهم، این‌ها نشانگر سلامت انتخابات است. همیشه ثابت شده رئیس‌جمهور در دور دوم هم رای می‌آورد.

1717

 

کد N26127