پاسداران گمنام امنیت پرواز، قدرتمندترین گارد پرواز جهان هستند

دفاع,محمدعلی جعفری,سپاه

تهران - ایرنا: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نقش آفرینی‌های سپاه در عرصه حفاظت هواپیمایی کشور گفت: پاسداران گمنام سپاه در حفاظت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قدرت‌مندترین گارد پرواز جهان هستند.

دفاع > سپاه- تهران - ایرنا:
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به نقش آفرینی‌های سپاه در عرصه حفاظت هواپیمایی کشور گفت: پاسداران گمنام سپاه در حفاظت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قدرت‌مندترین گارد پرواز جهان هستند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری پس بازدید از مراحل تولید مجموعه تلویزیونی ˈآسمان منˈ ضمن گرامیداشت سی امین سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر واگذاری ماموریت حراست از هواپیماها و برخورد با هواپیماربایان به سپاه پاسداران این مطلب را بیان کرد.

سرلشکر جعفری اظهارداشت: تامین امنیت در خطوط هوایی یکی از پیچیده ترین و تخصصی ترین مأموریت ها است که قبل از انقلاب بر عهده گارد هواپیمایی بود و بعد از رخدادها و حوادث پس از پیروزی انقلاب و آغاز جنگ تحمیلی استکبار جهانی و در مقطعی که با تلاش منافقان و دشمنان اصلی انقلاب یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی چندین مورد هواپیماربایی در کشور اتفاق افتاد، با تدبیر و فرمان حضرت امام راحل (ره) سپاه پاسداران عهده دار این ماموریت و مسئولیت خطیر شد.

وی افزود: در سال 63 و پس از شکست های سخت دشمن در دفاع مقدس تنها در دی ماه همان سال توسط منافقین و مزدوران استکبار پنج مورد هواپیماربایی در کشور رخ داد و هواپیماها به عراق و رژیم صهیونیستی برده شدند.

سرلشکر جعفری با بیان این که در پی این اتفاقات و با واگذاری ماموریت امنیت پرواز توسط حضرت امام (ره) تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی در دستور کار قرار گرفت، خاطرنشان کرد: به رغم فقدان تجربه و آمادگی و نبود نیروهای آموزش دیده، سپاه در یک برنامه ریزی جهادی به عشق لبیک به فرمان امام (ره) در مدت بسیار کوتاهی با جذب و تربیت نیروی انسانی لازم از درون سازمان به سرعت نقش مثبت، بازدارنده و حماسی خود در این عرصه جدید مأموریتی را آشکار ساخت.

وی در ادامه گفت: طی حدود 30 سال خدمت خالصانه و شجاعانه، سپاه حفاظت هواپیمایی ماموریت های خود را به طور صد در صدی تحقق بخشیده است به گونه ای که با الطاف خداوند و روحیه ایثارگری و انگیزه جهادی پاسداران گمنام این نهاد و نیز مهارت و تخصص آنان، در حالی که دشمنان انقلاب و نظام و مزدوران استکبار و رژیم صهیونیستی بیش از 130 اقدام خرابکارانه و هواپیماربایی را در پروازهای داخلی و خارجی کشور طراحی و به اجرا درآوردند، خوشبختانه حتی در یک مورد هم توفیق پیدا نکرده اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناکامی و شکست تمامی سناریوهای هواپیماربایی و ناامن سازی خطوط هوایی کشور را مرهون فداکاری و ایثارگری های وصف ناپذیر گارد امنیت پرواز سپاه دانست و تصریح کرد: تلاش دشمنان برای هواپیماربایی به ویژه در سال های پایانی جنگ تحمیلی بسیار افزایش یافت تا امنیت کشور را تحت الشعاع قرار دهند و از آن به عنوان ابزار و اهرم فشاری بر ضد ایران استفاده کنند اما با هوشمندی و اقدامات به موقع نیروهای امنیت پرواز سپاه تمامی نقشه آنها خنثی شد.

سرلشکر جعفری با اشاره به این که حضرت امام(ره) در دی ماه سال 67 نیز با تشکر از زحمات ارزشمند سپاه پاسداران در حراست از هواپیماها و برخورد با هواپیما ربایان مجددا مسئولیت سپاه در این زمینه را ابلاغ فرمودند، افزود: سپاه حفاظت در راستای اجرای مأموریت های خطیر خود تا کنون با اهدای بیش از 50 شهید و تعدادی جانباز امنیت و آرامش مردم در مسافرت های هوایی را تأمین و در این راه افتخار بزرگی را برای نهاد انقلابی و مردمی سپاه پاسداران به ارمغان آورده است.

وی با اشاره به نظارت سازمان ها و نهادهای بین المللی بر اقدامات کشورها پیرامون امنیت خطوط هوایی اظهار داشت: امروز سازمان ایکائو که بر حفاظت هواپیمایی و امنیت پرواز کشورهای جهان نظارت می کند اقدامات جمهوری اسلامی را تایید و ایران را از جمله کشورهای موفق در این زمینه می داند، بسیاری از کشورهای اسلامی و دوست در صدد انتقال تجربیات ما به خود هستند که در حال برنامه ریزی برای انجام این کار هستیم.

سرلشکر جعفری با اشاره به آگاهی هموطنان از اعمال فشار در فرآیند کنترل پروازها و مسافرین در کشورهای اروپایی، اظهارداشت: سپاه پاسداران در حفاظت هواپیمایی و نیز حفاظت از شخصیت ها و مقامات نظام همواره بر انجام حساب شده مأموریت ها و احترام به مردم و مسئولین در گیت های کنترل تأکید داشته و در این خصوص رضایت آنان را جلب کرده است.

وی، تصریح کرد: پویایی، خلاقیت، به روز اندیشیدن و استمرار نوگرایی و عدم توقف در جایگاه فعلی و بکارگیری تمام همت و توان خود در اجرای تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر تحول خواهی سپاه در همه عرصه ها، ضرورتی است که همواره باید مدنظر قرار گیرد و ظرفیت های تخصصی و دانش موجود نزد کارکنان این مجموعه بحمدالله سرمایه گرانقدری است که ما را نسبت به آینده روشن امیدوار و مطمئن ساخته است.

سرلشکر جعفری در ادامه تعدد و تنوع طرح ها و برنامه های هواپیماربایی ضدانقلاب و اقدامات مقابله ای و پیشگیرانه سپاه برای خنثی سازی اهداف دشمنان را از جمله سوژه هایی دانست که از قابلیت پردازش رسانه ای و هنری و تمرکز اصحاب سینما و تلویزیون برای تولیدات فاخر برخوردار است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با قدردانی از کارگردان و تهیه کننده و دست اندرکاران تولید سریال ˈ آسمان من ˈ ، گفت: تولید هنرمندانه و واقع بینانه این سریال می تواند گوشه هایی از مجاهدت ها و فداکاری های کم نظیر فرزندان ملت ایران در سپاه حفاظت هواپیمایی و گارد امنیت پرواز کشور را که در گمنامی و سکوت صورت پذیرفته است و در معرض تبلیغات قرار نمی گیرد، را در منظر افکار عمومی و مخاطبین قرار دهد.

مجموعه تلویزیونی 26 قسمتی ˈآسمان منˈ با سوژه مأموریت امنیت پرواز و مقابله سپاه با توطئه های هواپیماربایی به کارگردانی ˈمحمدرضا آهنجˈ در حال آماده شدن است و مراحل پایانی تولید خود را می گذراند.