ابراز تأسف آیت الله جنتی از ورود «ثروت» و «قدرت» در انتخابات

احمد جنتی,شورای نگهبان

دبیر شورای نگهبان از ورود «ثروت» و «قدرت» در امر انتخابات ابراز تاسف کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شورای نگهبان، آیت الله جنتی در جمع تعدادی از سرپرستان دفاتر نظارت و بازرسی انتخابات شهرستانها، افزود: عده ای در کشور، متاسفانه فقط به دنبال پست و مقام هستند. اما شورای نگهبان باید قاطعانه جلوی آنها بایستد.

آیت الله جنتی  با اشاره به مشکلاتی که قدرت طلبان ممکن است برای همکاران شورای نگهبان ایجاد کنند، افزود: ممکن است دیگران در موقعیت های شغلی کسانی که با شورای نگهبان همکاری می کنند، مشکلاتی ایجاد کنند. لکن باید مشکلات را تحمل کرد. زیرا همکاری با این نهاد، ارزشمند است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار ما از افرادی که در شورای نگهبان کار می کنند این است که علاوه بر انجام وظایف سازمانی، پاکدل، پاکدست و پاک چشم باشند و فقط به انجام واجبات اکتفا نکنند بلکه به انجام مستحبات نیز توجه ویژه ای داشته باشند.

دبیر شورای نگهبان به اهمیت این نهاد اشاره کرد و گفت: شورای نگهبان یک وضعیت فوق العاده ای دارد؛ هم از نظر ترکیب اعضاء که فقهای آن منصوب رهبری بوده و حقوقدانان آن نیز با پیشنهاد قوه قضائیه و توسط مجلس شورای اسلامی انتخاب می شوند و هم از نظر مأموریت، که باید مواظب باشد قانونی در کشور تصویب نشود که ذره ای با اسلام و قانون اساسی به عنوان پیمان ملی، مغایرت داشته باشد.

دبیر شورای نگهبان افزود: انتظار ما از همکاران در شورای نگهبان این است که کار در شورای نگهبان را مانند مشاغل دیگر ندانند. کسانی که در شورای نگهبان کار می کنند از صدر تا ذیل باید عناصری ولایتمدار، انقلابی و بی اعتنا به پست و مقام و همچنین قاطع باشند.

جنتی با توصیه حاضران به رعایت اخلاق برادرانه با همکاران و به ویژه زیر دستان، افزود: شما همچنین باید نسبت به مسائل روز و آنچه در مملکت می گذرد آگاه باشید. بدانید چه کسانی خدمت و چه کسانی خیانت می کنند، چه کسانی خالصانه و چه کسانی کاسبانه کار می کنند.

وی گفت: حفظ نظام جمهوری اسلامی برعهده کسانی است که خدمتگزار برای خدا باشند، و لو اینکه در اقلیّت باشند. بنابراین باید با بصیرت افزایی، بتوانیم مردم را توجیه کنیم.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به فتنه انگیزی گروهی پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری گفت: فتنه 88 یک هشدار و یک درس عبرت آموزی بود و فتنه گران در سال 88 آگاهانه و هدفدار برای براندازی نظام وارد صحنه شدند.

آیت الله جنتی با تجلیل از مقام شامخ حضرت امام خمینی (ره) افزود: هیچ عالم و عارفی مانند امام بزرگوار (ره) نبود. حضرت امام(ره) انقلابی دینی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی برپا کرد و بسیجی آفرین، شهید آفرین، ایثارگر آفرین و جانباز آفرین بود. ایشان با دیگر مسوولین و مردم عزیز، 30 سال کار کردند تا نظام به این موفقیت ها رسید.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: در چنین نظامی، ناگهان در سال 88 چند نفر پیدا شدند که با الهام از خارج و دیکته های بیگانگان، سعی کردند مملکت را به هم بزنند.

وی بخشی از این حوادث را ناشی از فقدان بصیرت اقشاری از مردم دانست و افزود: عده ای آگاهانه و هدفدار با هدف براندازی نظام وارد صحنه شدند و دست به آشوبگری، فتنه انگیزی و حیثیت زدایی زدند و عده ای از مردم هم به دلیل فقدان آگاهی، فریب آنان را خوردند.

دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: هدف آنها این بود که دشمنی با اسرائیل و آمریکا باید کنار گذاشته شود و می گفتند باید دستمان را به سوی آنها دراز کنیم.

وی گفت: در ایجاد بصیرت عمومی، ما کم کاری کردیم. دیگر نباید اینگونه مسائل تکرار شود. باید روشنگری صورت گیرد. این روشنگری ها هم باید با هدف الهی و تحت لوای خداوند متعال صورت گیرد.

آیت الله جنتی افزود: باید قدر ولایت فقیه را بدانید. اگر مقام معظم رهبری با این درایت و قاطعیت نبودند، تمام زحمات امام(ره) از بین رفته بود. اما ایشان با کمک خدا و با کمک حضرت ولیعصر (عج) قاطعانه در برابر فتنه ها ایستادند.

دبیر شورای نگهبان با ابراز تأسف از ورود «ثروت» و «قدرت» در امر انتخابات گفت: عده ای در کشور، متاسفانه فقط به دنبال پست و مقام هستند. اما شورای نگهبان باید قاطعانه جلوی آنها بایستد.

/2727

کد N24727