دست تاریخی دو رئیس جمهور مقدمه ای برای صلح شد

رائول کاسترو, ایالات متحده آمریکا, کوبا, آمریکای لاتین, باراک اوباما

به نظر می رسد دست دادن باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا با رائول کاسترو، رییس جمهوری کوبا در مراسم یادبود نلسون ماندلا مقدمه ای بود رییس جمهوری کوبا روز شنبه برای برقراری رابطه و گفتگو با آمریکا که وی آنرا متمدنانه می خواند ابراز تمایل کند.

دست تاریخی دو رئیس جمهور مقدمه ای برای صلح شدبه نظر می رسد دست دادن باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا با رائول کاسترو، رییس جمهوری کوبا در مراسم یادبود نلسون ماندلا مقدمه ای بود رییس جمهوری کوبا روز شنبه برای برقراری رابطه و گفتگو با آمریکا که وی آنرا متمدنانه می خواند ابراز تمایل کند.

 


 


 


رائول کاسترو، رییس جمهوری کوبا می گوید: "ما از ایالات متحده نمی خواهیم تا سیستم سیاسی و اجتماعی خود را تغییر دهد. و بنابراین بحث و مذاکره بر سر تغییر سیستم سیاسی و اجتماعی کوبا را هم نمی پذیریم. اگر تمایل داریم تا در روابط دوجانبه پیشرفت داشته باشیم باید احترام متقابل به تفاوتهایمان را فراگیریم و عادت کنیم تا با آنها بصورت صلح آمیز زندگی کنیم."


وی همچنین اعلام کرد در صورتی که به استقلال و سیستم سیاسی کوبا احترام گذاشته شود کشورش حاضر به برقراری ارتباط و گفتگو با ایالات متحده است. در غیر اینصورت کوبا آمادگی آنرا دارد تا ۵۵ سال دیگر قطع رابطه خود با آمریکا را حفظ کند.


آمریکا از سال ۱۹۶۱ میلادی پس از انقلاب چپ های دوست با شوروی با کوبا قطع رابطه کرد و تحریم اقتصادی علیه این کشور اعمال کرد.


منبع: یورونیوز


52261

کد N24309