۰
جهت تامین نظر شورای نگهبان،

وظایف حاکمیتی و غیرحاکمیتی سازمان صنایع کوچک تفکیک می‌شود

  • ۱۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز جهت تامین نظر شورای نگهبان موافقت کردند که تفکیک وظایف حاکمیتی و غیرحاکمیتی و ساختار واحدهای تابعه استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران براساس مواد قانون اجرای اصل 44 انجام شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 تبصره 5 بند الف ماده 3 این قانون این گونه اصلاح شده بود که سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و واحدهای تابعه استانی آن به عنوان سازمان توسعه‌ای تعیین می‌شود و امور حاکمیتی آن‌ها مشمول واگذار نمی‌باشد.

بر همین اساس این طرح که از شورای نگهبان اعاده شده بود بند الحاقی به تبصره 5 اضافه شد مبنی بر این که تفکیک وظایف حاکمیتی و غیرحاکمیتی و ساختار واحدهای تابعه استانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران براساس مواد قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و قانون مدیریت خدمات کشوری صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در تبصره هفت این قانون نیز مجلس مصوب کرد که سهام، سهم‌الشریکه و حق تقدم سازمان‌ها در بنگاه‌های موضوع گروه‌های یک و دو تا زمانی که واگذار نشده توسط سازمان اداره می‌شود و وجوه حاصل از واگذاری‌ها با رعایت مفاد بند «د» سیاست‌های کلی واگذاری اصل 44 به خزانه واریز می‌شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.