سخنگوی سازمان اوقاف خبر داد:

انتشار400میلیارد تومان اوراق وقفی و مشارکتی و برگزاری نشست مشترک اوقاف و مجلس

وقف,سازمان اوقاف

سخنگوی سازمان اوقاف با اشاره به این‌که «فراکسیون احیای وقف مجلس طی چند سال گذشته در راستای حمایت از فرهنگ وقف و موقوفات فعال بوده است» گفت: هم اندیشی مشترک مدیران ارشد سازمان اوقاف و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

سخنگوی سازمان اوقاف با اشاره به این‌که «فراکسیون احیای وقف مجلس طی چند سال گذشته در راستای حمایت از فرهنگ وقف و موقوفات فعال بوده است» گفت: هم اندیشی مشترک مدیران ارشد سازمان اوقاف و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسن ربیعی با اعلام این مطلب اظهار کرد: هفته وقف، فرصت مناسبی است تا از واقفان و تاثیرگذاران عرصه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در عرصه‌های مختلف قدردانی شود که در این راستا در این نشست هم اندیشی مشترک که با حضور نمایندگان محترم و اعضای هیات رئیسه فراکسیون احیای وقف، منزلت امامزادگان و مساجد مجلس شورای اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیران ارشد این سازمان عصر فردا سه‌شنبه، 3 دی ماه برگزار می‌شود، از نمایندگان تاثیرگذار در عرصه ترویج و تبلیغ فرهنگ حسنه وقف تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی با بیان این‌که «رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و رئیس فراکسیون احیای وقف، منزلت امامزادگان و مساجد سخنرانان این نشست خواهند بود» گفت: در این مراسم به رسم یادبود، لوح سپاس به تعدادی از منتخبان ملت اهدا خواهد شد.

ربیعی با اشاره به این‌که «فراکسیون احیای وقف، منزلت امامزادگان و مساجد متشکل از بیش از 250 نفر از نمایندگان است» افزود: طی چند سال گذشته مجلس و نمایندگان محترم کمک شایانی به سازمان اوقاف و امور خیریه در احیای فرهنگ وقف داشته‌اند که جا دارد از تلاش‌ها و خدمات این عزیزان قدردانی شود.

وی خاطرنشان کرد: سنت حسنه وقف از آموزه‌های اسلامی است و پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) بر اجرای آن تاکید فراوان داشته‌اند و هم اکنون در کشور، این سنت حسنه گسترش یافته است و در این زمینه، نقش مجلس شورای اسلامی و قانون گذاران، قابل انکار نیست.

400 میلیارد تومان اوراق وقفی و مشارکتی منتشر می‌شود

مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین از انتشار 400 میلیارد تومان اوراق وقفی و مشارکتی خبرداد و گفت: با برگزاری نشست‌های مختلف با مسئولان و مدیران کشوری تصمیم گرفته شده با تصویب مجلس شورای اسلامی، 100 میلیارد تومان اوراق وقفی و 300 میلیارد تومان اوراق مشارکتی وقفی در بین مردم توزیع شود.

وی همچنین یادآورشد: در حال حاضر وقف به گذشتن از اموال مادی خلاصه نمی‌شود، لذا تلاش می‌کنیم با ترویج وقف خانوادگی، وقف ارزان، کوچک و قشری همه مردم را در بحث وقف سهیم کنیم.

انتهای پیام

کد N23652