حقیقت‌پور:

بدون ایران هیچ‌کس نمی‌تواند بحران سوریه را حل و فصل کند

سیاسی

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که بدون ایران هیچ معامله‌ای در رابطه با سوریه قابل اجرا نیست.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که بدون ایران هیچ معامله‌ای در رابطه با سوریه قابل اجرا نیست.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به نقش و تاثیرگذاری ایران در حل و مشکل سوریه خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها همچنان که در ژنو یک جمع‌بندی‌های نادرستی داشتند و نتوانستند کاری برای حل مشکل سوریه انجام دهند قطعا در ژنو دو هم مرتکب همین اشتباه می‌شوند و خواهیم دید مصوبات آنها عملیاتی نیست و انطباقی با واقعیت‌های موجود ندارد.

وی افزود: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها هنوز نتوانسته‌اند درک صحیحی از موضوع سوریه داشته باشند علاوه بر این آنها خیلی وقت است که وضع ایران را نمی‌فهمند، ایران در حل بحران سوریه تعیین کننده است و منهای ایران هیچ‌کس نمی‌تواند بحران سوریه را جمع کند.

نایب ریس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور ایران در نشست ژنو دو تاکید کرد: عربستان به عنوان عامل منطقه‌ای که می‌تواند بسیاری از قاتلین انتحاری را سازماندهی کند و آنها را به منطقه بفرستد، در این نشست حضور می‌یابد، ضمن اینکه عربستان منابع فراوان مالی در اختیار دارد که می‌تواند آن را صرف پروژه‌ها و برنامه‌های آمریکایی‌ها کند.

حقیقت‌پور در پایان گفت که جمهوری اسلامی ایران نیازی به حضور در نشست ژنو 2 ندارد و این غربی‌ها هستند که از عدم حضور ایران متضرر می‌شوند.

انتهای پیام

کد N23430