یک محقق کتب دینی:

اطلاع‌رسانی آثار مطلوب در زمینه مقتل سیدالشهدا(ع) ضعیف است

سیاسی

یک محقق دینی گفت: تا به حال آثار مرتبط با موضوع مقتل سیدالشهدا(ع) آن گونه که باید کنکاش نشده و صحت و سقم آن‌ها نسبت به یکدیگر جدا و مرتب نشده است.

یک محقق دینی گفت: تا به حال آثار مرتبط با موضوع مقتل سیدالشهدا(ع) آن گونه که باید کنکاش نشده و صحت و سقم آن‌ها نسبت به یکدیگر جدا و مرتب نشده است.

سیدحسن فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد:‌ بسیاری از‌ کتاب‌های علمی و حدیثی ما که در طول تاریخ وجود داشته و دارند خیلی خوش خوان نبوده‌اند و اخیرا با کارهایی که موسسه دارالحدیث انجام داده و آثاری را در این زمینه ترتیب داده است دسترسی به منابع معتبر در عرصه عاشورا پژهشی چه مقتل و چه غیر مقتل آسان‌تر شده است.

این محقق گفت: بهترین کتابی که در زمینه مقتل سراغ داریم کتابی است که موسسه دارالحدیث با نام "شهادت نامه امام حسین (ع)" به چاپ رسانده است.

فاطمی اظهار کرد: اطلاع رسانی در زمینه معرفی آثار مطلوب در زمینه مقتل سیدالشهدا (ع) کم است و در صورتی که این مشکل مرتفع شود بسیاری از افراد می‌توانند از این کتاب‌ها بهره مند شوند.

وی گفت: بسیاری از کتاب‌هایی که در عرصه مقتل سیدالشهدا (ع) وجود دارد دارای سبک و نسل قدیمی هستند و در زمان حاضر هر کسی نمی‌تواند از آن‌ها بهره ببرد.

این محقق کتب دینی گفت: نکته دیگری که باید به آن توجه داشت، این است که برخی از منابع در دوران‌های گذشته در اختیار مولفان وجود نداشته است تا بتوانند از آن‌ها بهره ببرند.

فاطمی ادامه داد: در حال حاضر منابع بهتری در زمینه تاریخ اسلام به ویژه مقتل حضرت امام حسین (ع) وجود دارد که افراد می‌توانند در این زمینه از آن بهره ببرند.

وی گفت:‌ اصلا درحال حاضر فن نویسندگی تغییر پیدا کرده و نسل امروز هر سبکی را برای مطالعه نمی‌پسندد.

این محقق کتب دینی اظهار کرد: بر این اساس هر چند سال و با گذشت نسل‌ها باید کتاب‌های جدیدی در عرصه مطالعات دینی به ویژه مقتل سیدالشهدا (ع) وارد بازار شود.

انتهای پیام

کد N22157