۰
فرجی دانا در گفتگو با مهر:

رویکرد وزارت علوم در قبال تشکل های دانشجویی/ رئیس دانشگاه شریف تغییر نمی کند

  • ۲۱بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
دولت

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ارایه توضیحاتی در قبال رویکرد این وزارتخانه درباره تشکل های دانشجویی گفت: ملاک ما در فعالیت تشکل های دانشجویی، قانون است و تا مادامی که در این چارچوب حرکت کنیم همه ایمن خواهیم بود.

رضا فرجی دانا در گفتگو با خبرنگار مهر درباره حضور برخی جریانات تندرو در دانشگاه ها و رویکرد وزارت علوم در قبال حضور سلایق مختلف در مراکز آموزش عالی اظهار کرد: ما همیشه گفته ایم که از هر فعالیت قانونی تمام تشکل های قانونی حمایت می کنیم و این تیتر کار ما است.

وی افزود: ما به عنوان وزارت علوم به محتوای تشکل های دانشجویی وارد نمی شویم چون قرار  نیست چنین کاری بکنیم چه حرف مخالف ما بزنند و چه حرف موافق ما بزنند.

وزیر علوم با بیان این که مادامی که تشکل های دانشجویی با مجوز اقدام به برگزاری مراسم کرده و در آن از حدود قانونی تجاوز نکند ما مدافع آنها هستیم، تصریح کرد: اگر خدایی ناکرده این تشکل ها از حدود قانونی تعیین شده خارج شوند در آن زمان هم برخورد قانونی با آنها صورت می گیرد.

وی ادامه داد: وزارت علوم حتی در برخورد با تشکل های دانشجویی در صورت عدول از قانون، کار غیرقانونی نمی کند چرا که قانون همه چیز را مشخص کرده است و تا زمانی که در چارچوب قانون حرکت کنیم همه ایمن خواهیم بود.

فرجی دانا در خصوص رویکرد وزارت علوم برای تغییر روسای دانشگاه ها و زمزمه های اخیر درباره تغییر رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: وزارت علوم احکام روسای دانشگاه ها را تا پایان دوره مسئولیت شان به رسمیت شناخته است. این کار بزرگی است که در این دوره به دنبال آن هستیم و اگر موفق به انجام آن بشویم به تعبیر بنده ناف دانشگاه ها را از سیاست جدا خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: وزارت علوم تنها در صورتی وارد حیطه مدیریتی در دانشگاه ها خواهد شد و نسبت به تغییر مدیریت اقدام خواهد کرد که خدایی ناکرده بحرانی در دانشگاه ها ناشی از این مساله به وجود آمده باشد در غیر این صورت مدیران و روسای دانشگاه ها را تا پایان حکمشان به رسمیت می شناسیم تا با قوت و قدرت بتوانند برنامه های خود را اجرا کنند.

وزیر علوم در پاسخ به این سوال که این وزارتخانه چنین بحرانی را در دانشگاه شریف مشاهده کرده است یا خیر و امکان تغییر رئیس این دانشگاه وجود دارد یا نه؟ خاطرنشان کرد: اگر بحرانی در آن دانشگاه وجود نداشته باشد که تا آنجایی که بنده اطلاع  دارم نیست مدیریت فعلی ادامه پیدا خواهد کرد.

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.