تقاضای اعدام برای مخالف رژیم سعودی

واحد مرکزی خبر نوشت:

دادستان عمومی عربستان سعودی خواستار اعدام جوانی 20 ساله به نام علی محمد باقر نمر به اتهام تحریک مخالفان دراعتراض های شهر قطیف شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، علی محمد باقر نمر جوان 20 ساله فرزند محمد باقر نمر فعال برجسته عربستانی و سردبیر مجله «الواحه» به اتهام تحریک مخالفان در اعتراضات شهر قطیف در بازداشت به سر می برد و قرار است روز سه شنبه در دادگاه ویژه جنایی ریاض پایتخت عربستان به اتهامات پاسخ دهد.
دادستان وی را به فساد بر روی زمین متهم کرده و خواستار اعدام وی شده است.
دادستان عمومی عربستان اتهام هایی نظیر عضویت در گروهگ تروریستی، تحریک به فتنه انگیزی و اغتشاش، حمل اسلحه، حمله به گشتی های امنیتی با بمب های دست ساز و تعرض به نیروهای امنیتی و تاسیسات دولتی، حضور در اعتراض های تحریک آمیز، تظاهرات، تجمعات ضد دولتی و سردادن شعارهایی علیه مقامات عربستانی علیه نمر مطرح کرده است.
محمد باقر نمر پدر این جوان بازداشتی با اشاره به اتهام های مطرح شده علیه فرزندش گفت: محال است به یک جوان 20 ساله این همه اتهام وارد باشد، در واقع این اتهام ها بیشتر برای طرح علیه فردی 60 ساله مناسب است تا جوان کم سن و سالی چون علی.
وی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی تویتر نوشت: همواره امیدواریم که صدای عقل طنین انداز و صدای گلوله و زبان تهدید متوقف شود و اعدام برای همیشه از جامعه رخت بربندد. وی تاکید کرد: هر زمانیکه ظلم و ستم افزایش یابد صدای مطالبات برای احقاق حقوق نیز بلندتر می شود.
بازداشت ها و اقدامات سرکوبگرانه آل سعود علیه معترضان شهر قطیف از سال 2011 تاکنون ادامه دارد. بر اساس آمارها، بیش از 200 معترض عربستانی در بازداشت آل سعود به سر می برند و 18 جوان نیز به ضرب مستقیم گلوله نیروهای امنیتی کشته شده اند.

4949

کد N19911