آغاز از سرگیری مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵

گروه 1 5,سیاست‌خارجی

همشهری آنلاین: مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ در ژنو آغاز شد. مذاکرات هیات‌های کارشناسی ایران و ۱+۵ که با حضور ناظران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفته گذشته آغاز و نیمه‌تمام مانده بود، پنجشنبه ۲۸ آذر در ژنو از سر گرفته شد.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
مذاکرات کارشناسی ایران و ۱+۵ در ژنو آغاز شد. مذاکرات هیات‌های کارشناسی ایران و ۱+۵ که با حضور ناظران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هفته گذشته آغاز و نیمه‌تمام مانده بود، پنجشنبه ۲۸ آذر در ژنو از سر گرفته شد.

به گزارش خبرنگار انرژی هسته‌ای خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) تیم هیات مذاکره کننده ایران را حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه برعهده دارد.

این مذاکرات در ادامه مذاکرات کارشناسی وین انجام می‌شود که دو طرف سعی دارند بر روی توافق ژنو به برداشت‌ها و تفاسیر مشترک در راستای اجرای صحیح و بدون مانع به تفاهم برسند.

چنانچه مذاکرات کارشناسی وین هفته گذشته به نتیجه می‌رسید و با اقدام آمریکا بر اعمال تحریم‌های اخیر مواجه نمی‌شد، این احتمال قوی وجود داشت که زمان مشخصی برای شروع اجرای توافق ژنو تعیین شود و اجرای توافق در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا نیز به تصویب برسد.

گفته می‌شود مذاکرات کارشناسی برای دو روز پیش‌بینی شده است اما این احتمال که مذاکرات به روزهای آتی کشیده شود، وجود دارد.