عراقچی به مهر خبرداد: 

مذاکرات کارشناسی از فردا در ژنو از سر گرفته می شود

سیاست خارجی

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان اعلام کرد: مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 از فردا بعد از ظهر در ژنو از سر گرفته می شود.

عباس عراقچی ، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد : مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 از فردا (پنجشنبه 28 آذر ماه ) در ژنو از سر گرفته می شود.

وی افزود : این مذاکرات از فردا بعد از ظهر از ساعت 15 به وقت ژنو آغاز خواهد شد.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران پیش از این به مهر اعلام کرده بود : یک تاریخ اولیه برای از سرگیری مذاکرات کارشناسی در نظر گرفته شده است و قرار است خانم اشتون در تماس با 6 کشور 1+5 این زمان را تنظیم کند .

بر اساس این گزارش ، سید عباس عراقچی در پی توقف مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 در وین پس از اعمال تحریم های جدید وزارت خزانه داری آمریکا بر علیه برخی شرکت ها و شخصیت های ایرانی به آلمان و بلژیک سفر کرد.

عراقچی دیروز در بلژیک با کاترین اشتون ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد .

عراقچی درباره این دیدار گفت : در این ملاقات مواضع خودمان را به خانم اشتون منتقل کردیم که اگر مذاکرات قرار است ادامه یابد باید از سوء تفاهمات و زیاده خواهی ها اجتناب شود.

وی با تاکید بر اینکه باید پایبند به متن توافق باشیم، تصریح کرد: باید از اقدامات تحریک آمیز خودداری شود.

عراقچی تصریح کرد: خانم اشتون نیز بر این امر تاکید داشتند که لازمه اجرای توافق، اصل حسن نیت در مذاکرات است و گروه مذاکره کننده 1+5 در وین نیز به همین ترتیب عمل می کنند.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان ادامه داد: خانم اشتون اطمینان دادند که همه اعضای گروه به خصوص آمریکا متعهد به تعهدات هستند و بر این اساس تصمیم بر ادامه مذاکرات گرفته شد.

همچنین محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه کشورمان نیز در همین راستا در هفته گذشته با کاترین اشتون و جان کری ، وزیر امور خارجه آمریکا گفتگوهای تلفنی جداگانه ای داشت .