جدی‌شدن رایزنی‌های غرب درباره ماندن اسد در قدرت

النصره القاعده سوریه ,سوریه

منابع خبری از جدی شدن مذاکره آمریکا با مخالفان بر سر ماندن بشار اسد در قدرت خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی آنتی وار اعضای ائتلاف ملی سوریه موسوم به اس.ان.سی. گزارش می دهند که مقامات غربی به انها اعلام کرده اند باورشان این است که برای جلوگیری از به قدرت رسیدن القاعده در سوریه، بشار اسد رئیس جمهور این کشور باید در قدرت بماند. 

یکی از اعضای ائتلاف ملی سوریه گفته است به نظر می‌رسد برخی از مقامات غربی گویا اساسا با این موضوع که بشار اسد سال آینده در انتخابات شرکت کند مشکلی ندارند. این چیزی نیست که مطلوب اعضای اس.ان.سی باشد، اما ممکن است اهمیتی نداشته باشد.
دیپلمات‌های غربی این تغییر رویکرد را تایید و اعلام کرده اند به شورشی‌ها مبنی بر اینکه حضور گسترده علوی ها باید در هر گونه «دولت انتقالی» مشهود باشد و اسد می‌تواند با «قدرت کاهش یافته ای» رئیس جمهور سوریه بماند، هشدارهای لازم داده شده است.
یک دیپلمات غربی گفته است اگر شورشی‌ها این برنامه را رد کنند، «حمایت عمده کشورهای غربی» را از دست خواهند داد که این مسئله نشان دهنده کاهش اطمینان غرب به توانایی شورشی‌های سکولار در کسب موفقیت بدون دریافت کمک، است.
از آنجا که آمریکا و انگلیس هردو به طور علنی به منظور حمایت از شورشی‌های اسلامگرا باعنوان شورشیان حامی غرب، گفتگوهایی داشته‌اند؛ به نظر می‌رسد این گزینه تنها یکی از احتمالاتی است که غرب در مورد سوریه آن را بررسی می‌کند.

52261

 

کد N18994