تیم بازرسان سازمان ملل: تعیین عاملان حمله شیمیایی سوریه وظیفه ما نیست

جنگ,سوريه

رئیس هیات بازرسان سازمان ملل در سوریه تاکید کرد: وظیفه و ماموریت ما مشخص کردن عاملان حمله شیمیایی سوریه نیست.

رئیس هیات بازرسان سازمان ملل در سوریه تاکید کرد: وظیفه و ماموریت ما مشخص کردن عاملان حمله شیمیایی سوریه نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سوریه نیوز، آکی سیلستروم، رئیس هیات بازرسان سازمان ملل در سوریه روز جمعه در کنفرانسی مطبوعاتی در نیویورک، پس از ارائه گزارش خود به شورای امنیت تاکید کرد: ماموریت و وظیفه ما مشخص کردن عاملان استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه نیست و ما هیچ اطلاعاتی در اختیار نداریم که نشان دهد عاملان استفاده از این سلاح‌ها چه کسانی هستند.

وی عنوان داشت: من نمی‌توانم دقیقا عامل این جنایت را مشخص کنم و نمی‌توانم چیزی در این باره بگویم. کسانی هستند که روش‌های بهتری دارند اما تاکنون صحت این روش‌ها مشخص نشده است.

سیلستروم در ادامه افزود: اطلاعاتی که ما به دست آورده‌ایم ممکن است توسط افراد دیگری که موظف به تحقیقات جدید جهت مشخص کردن عامل حمله شیمیایی سوریه هستند به کار گرفته شود. ما نمی‌توانیم پیشگویی کنیم که چه کسی عامل این حمله است زیرا این مساله نیاز به اطلاعات بیشتری دارد و من اطلاعات کافی ندارم که آن را به دادگاه ارائه کنم.

وی تاکید کرد: هیات بازرسان اسناد و اطلاعاتی جمع آوری کرده‌اند که ادعاهای مبنی بر به کارگیری سلاح‌های شیمیایی در مناطق و پایگاه‌های مختلف علیه غیرنظامیان و اهداف نظامی را تایید می‌کند.

سازمان ملل روز پنج شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که کارشناسان بین‌المللی به کارگیری مواد شیمیایی در پنج پایگاه از هفت پایگاهی که از آن‌ها بازدید کرده‌اند را تایید می‌کنند.

انتهای پیام

کد N14898