وزارت كشور شكایات خود را از رسانه‌ها پس گرفت‎؛

مشاور وزیركشور:رحمانی‌فضلی كاركرد رسانه‌ها را می‌شناسد

دولت

وزارت کشور، رسانه‌ها را نه روبروی خود بلکه در کنار خود می‌بیند و در قالب شورای اطلاع رسانی و نشست‌های دوره‌ای با نخبگان حوزه ارتباطات و رسانه، از نظرات و دیدگاه‌های آن‌ها که بهترین نمایندگان افکار عمومی هستند، بهره خواهد برد.

مشاور وزیر کشور از دستور رحمانی فضلی برای پس گرفتن تمام شکایات وزارت کشور و استانداری‌ها از رسانه‌ها خبر داد.
به گزارش ایلنا، پرویز اسماعیلی مشاور وزیر کشور از صدور دستور وزیر کشور برای بازپس‌گیری کلیه شکایات وزارت کشور و استانداری‌ها از رسانه‌ها در سراسر کشور، اظهار داشت: وزیر کشور ضمن صدور دستور باز پس‌گیری شکایات وزارت کشور از رسانه‌ها در سراسر کشور تاکید کرده که معاونین، استانداران و مدیران این وزارتخانه ضمن پرهیز از رویکردهای تقابلی بر تعامل و همکاری با رسانه‌ها در جهت خدمت بیشتر تمرکز کنند.
وی با بیان اینکه «وزیر کشور خود از پیشکسوتان حوزه مدیریت رسانه است و به خوبی الزامات این حرفه را می‌شناسند»، افزود: رحمانی فضلی کارکرد رسانه‌های جمعی را کم کردن فاصله دولت – ملت و جلب مشارکت عمومی در روند طرح‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای کشور از طریق شفافیت و صداقت در اطلاع رسانی می‌داند.
مشاور رسانه‌ای وزیر کشور ادامه داد: اطلاع رسانی بهنگام و مسئولانه، همچنین آگاهی از عملکرد مدیران هم جزو حقوق اساسی شهروندان است و هم کمک می‌کند تا دولتمردان از مطالبات واقعی مردم آگاه شوند.
اسماعیلی با اشاره به اینکه باید بپذیریم‌گاه تنوع و سرعت رویداد‌ها باعث برخی خطاهای سهوی در رسانه‌ها می‌شود و این امری طبیعی است، خاطر نشان کرد: همکاران پرتلاش در رسانه‌ها نیز باید با دقت بیشتر و رعایت اخلاق حرفه‌ای به وظایف خود عمل کنند تا به افزایش اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی دولت و نظام جمهوری اسلامی کمک کنند.
وی همچنین تأکید کرد: وزارت کشور، رسانه‌ها را نه روبروی خود بلکه در کنار خود می‌بیند و در قالب شورای اطلاع رسانی و نشست‌های دوره‌ای با نخبگان حوزه ارتباطات و رسانه، از نظرات و دیدگاه‌های آن‌ها که بهترین نمایندگان افکار عمومی هستند، بهره خواهد برد.

کد N14550