آمریکا، اوکراین را تهدید کرد

هزاران معترض اوکراینی، علی رغم سرمای ده درجه زیر صفر کیف و اقدامات سرکوبگرانه پلیس، به بازسازی سنگرهای یخی و تظاهرات ضد دولتی خود ادامه می دهند.

آمریکا، اوکراین را تهدید کردهزاران معترض اوکراینی، علی رغم سرمای ده درجه زیر صفر کیف و اقدامات سرکوبگرانه پلیس، به بازسازی سنگرهای یخی و تظاهرات ضد دولتی خود ادامه می دهند.

 

 

 

تظاهراتی که از چندین روز پیش با هدف اعتراض به دولت ویکتور یانوکوویچ بخاطر عدم امضای توافق تجارت آزاد با اروپا صورت می گیرد. 

مخالفان پیشنهاد رییس جمهور مبنی بر مذاکره را به استعفای او و برگزاری انتخابات زود هنگام مشروط کرده اند.

آقای یانوکوویچ در یک نطق تلویزیونی گفت: "من از مخالفان می خواهم که مصالحه را رد نکنند و کار را به بن بست و ضرب العجل نکشانند. من به شما اطمینان می دهم که مقامات فقط در چهار چوب قانون عمل خواهند کرد و هرگز علیه تظاهرات مسالمت آمیز به زور متوسل نخواهند شد."

این در حالی است که بر اثر برخورد پلیس با مخالفان در سحرگاه روز چهارشنبه، حدود سی نفر زخمی و یازده نفر هم بازداشت شدند.

یک شهروند اوکراینی با اشاره به اظهارات رییس جمهور کشورش می گوید: "هیچ انتظاری از او نمی توان داشت. او یک چیز می گوید و در عمل کاملا خلاف آن را انجام می دهد."

همزمان اتحادیه اروپا و آمریکا سرکوب تظاهرکنندگان توسط پلیس را محکوم کرده اند و سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا بدون اشاره به جزئیات، از احتمال تحریم اوکراین، سخن گفته است.

منبع: یورونیوز

5252

کد N12946