وزیر کشورخطاب به استاندار جدید کردستان:

باید خط اعتدال در کردستان پیگیری شود

سیاست داخلی,عبدالمحمد زاهدی,عبدالرضا رحمانی‌فضلی

رئیس جمهور به استاندار جدید کردستان تأکید کرده است، اولویت باید در انتخاب مدیران بومی برای استان باشد./ کردستان در طول تاریخ ثابت کرده است عضو پیوسته به تمامیت ایران است.

ایلنا: وزیر کشور امروز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه استاندار کردستان خطاب به زاهدی استاندار جدید استان گفت: باید خط اعتدال در کردستان پیگیری شود

به گزارش خبرنگار ایلنا در سنندج، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در این مراسم اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در اوج تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن، در انتخابات ۲۴ خرداد در صحنه حضور یافته و به اصلاح و تغییر در شیوه‌های مدیریتی کشور و اعتدال رای دادند.

وی با بیان اینکه دشمن برای انتخابات امسال نقشه‌های زیادی کشیده بود، افزود: حضور پرشور و حماسی مردم در آن انتخابات، همه توطئه‌های دشمن را نقش برآب کرد و با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و هوشمندی مردم، حماسه‌ای دیگر رقم خورد.

رحمانی فضلی، تغییر مدیریت‌ها در دولت‌ها را مسیری برای هموار شدن خدمت رسانی به مردم عنوان کرد و افزود: رئیس جمهور به استاندار جدید کردستان تأکید کرده است، اولویت باید در انتخاب مدیران بومی برای استان باشد.

وی با تأکید بر اینکه همواره از افراطی‌گری ضربه خورده‌ایم گفت: باید اعتدال را رعایت کنیم و برای ما مشی سیاسی مهم نیست، ضمن اینکه در دوره جدید تعامل با مردم نیز باید شکل گیرد و اساس انقلاب و نگاه اسلام و رهبری نیز مبتنی بر همین تعامل با مردم است.

وزیر کشور، پاک‌دستی و امانت‌داری مدیران را مورد دیگری دانست که باید استاندار کردستان آن را مورد توجه قرار دهد و افزود: به هیچ عنوان مدیرانی که پاک‌ دست نباشند را قبول نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه مناطقی از کشور دارای اهمیت استراتژیک است، کردستان را یکی از این نقاط نام برد و گفت: کردستان در طول تاریخ ثابت کرده است عضو پیوسته به تمامیت ایران است و در برابر تمامی هجمه‌ها ایستاده است.

وزیر کشور ادامه داد: مقام معظم رهبری از قوم و فرهنگ مردم کردستان تعریف کرده و این به دلیل ریشه عمیقی است که مردم این استان در آب و خاک کشور ایران و در قلوب مردم میهنمان دارند.

رحمانی‌فضلی در پایان سخنانش کردستان را در زمره دو استان بر‌تر کشور در ارتباط با گردش مالی دانست و یادآور شد: طرح خاصی برای کردستان دارم و آن را به استاندار برای پیگیری اعلام کرده‌ام.

وی در پایان با بیان اینکه به طور حتم برای استاندار کردستان مشاور خوبی خواهم گذاشت، خاطرنشان کرد: باید شورای توسعه استان از میان نخبگان و سرمایه‌گذاران کرد و غیر کرد توسط زاهدی تشکیل و جلسات این شورا هر سه ماه یک بار در وزارت کشور و در سه ماه بعد بار دیگر در کردستان برگزار شود.

کد N10874