روحانی: قدرت‌های بزرگ به عجز خود در متوقف کردن توانایی‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران اعتراف کرده‌اند

حسن روحانی,انرژی هسته ای

رئیس جمهور دیدارهای جداگانه​ای با اعضای مجمع نمایندگان استان بوشهر و البرز داشت و به مواردی درباره فعالیت هسته​ای کشور، وعده​های داده شده درباره عسلویه و روابط دولت و مجلس اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پیش از ظهر در دیدارِ مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به زلزله تأسف‌بار اخیر در این استان و آسیب دیدن مردم این مناطق در این حادثه گفت: در جریان سفر به استان بوشهر برای بازدید از مناطق زلزله‌زده علاقمند بودم تا با مردم زلزله‌زده همه روستاها دیدار کنم؛ چرا که اساس این سفر برای ابراز همدلی با مردم و تسریع در روند کارها بود.

رییس‌جمهور تصریح کرد: همانطور که مقرر شد، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تمام موارد آسیب‌دیدگی را مورد بازدید قرار داده و ظرف سه هفته خسارت‌ها را بررسی و اولین قسط را به مردم پرداخت می‌کند که نمایندگان استان باید این مورد را پیگیری کنند.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه توسعه فازهای جدید در عسلویه از برنامه‌هایی است که دولت نسبت به آن توجه ویژه خواهد داشت، گفت: ما برای رفع مشکلات مردم باید منابع درآمدی خود را افزایش دهیم و عسلویه مکانی است که توانایی انجام این کار را دارد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه تلاش بر این بوده تا از منابع مشترک نفتی و گازی به نحو مطلوبی استفاده کنیم، ادامه داد: بر اساس قولی که مسئولان در سفر اخیر به عسلویه به رئیس جمهور داده‌اند، با تلاش متخصصان، تا پایان دوره این دولت، توان بهره‌گیری ما از ذخایر مشترک در منطقه پارس جنوبی، به میزان برداشت دیگران از این منبع خواهد رسید.

 روحانی خاطرنشان کرد: استان بوشهر به دلیل وجود ظرفیت‌های عظیم ملی به ویژه عسلویه و نیروگاه اتمی بوشهر جایگاهی مهم در حوزه انرژی یافته است.

دکتر روحانی با اشاره به انتخابات ۲۴ خرداد و اتخاذ سیاست تعامل سازنده با کشورهای جهان از سوی دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: این سیاست، روی‌آوری به واقع‌بینی درخصوص توانایی‌های ایران را به دنیا تحمیل نمود و شما می‌بینید قدرت‌هایی که در سر، خیال از بین بردن توانایی غنی‌سازی ایران را می‌پروراندند، اکنون اعتراف می‌کنند که به دلیل بومی شدن این صنعت و گسترش آن، امکان جلوگیری از پیشرفت صنعتی و مقابله با غنی‌سازی در ایران را ندارند.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دیداری با نمایندگان استان البرز داشت و در این نشست، استان البرز را به واسطه همجواری با مرکز کشور، دارای اهمیت برشمرد و گفت: بخش وسیعی از راههای ارتباطی با شمال و غرب کشور از این استان می گذرد و برطرف کردن مشکلات ارتباطی و جاده‌ای نه تنها مشکلی از این استان، بلکه یک مشکل ملی را حل خواهد کرد.

رییس‌جمهور با اشاره به نکاتی که توسط نمایندگان استان البرز در خصوص پروژه‌های ناتمام این استان مطرح شد، گفت: یکی از مشکلات عمده دولت، وجود ۴ هزار پروژه در کشور است که یا شروع نشده و یا نیمه‌کاره باقی مانده اند. تاکید ما در دولت بر این است که پروژه‌هایی که بالای ۸۰ درصد آنها اجرا شده و دارای اهمیت هستند در سال آینده تکمیل شوند.

دکتر روحانی افزود: استان البرز استانی صنعتی، کشاورزی و علمی و فرهنگی است که به لحاظ تازه تاسیس بودن این استان، طبعا با مشکلاتی مواجه است که به تدریج مسایل این استان از جمله موارد مطرح شده از سوی مجمع نمایندگان، از سوی دولت پیگیری خواهد شد.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه هدف دولت خدمت به مردم و جلب رضایت آنان است افزود: مجلس و دولت باید در جهت گردش امور در کشور با یکدیگر تعامل و همکاری بیشتری داشته باشند.

/27295

کد N10836