باراك اوباما خواستار شد:

رویكرد دیپلماتیك در قبال ایران به آزمون گذاشته شود

سیاسی

دستیابی به توافقی که براساس آن برنامه هسته‌ای ایران به‌طور کامل متوقف شود، واقع‌بینانه نیست؛ می‌توان به توافقی دست یافت که براساس آن تضمین‌ها و پادمان کافی وجود داشته باشد و جامعه جهانی نیز از ماهیت غیرنظامی برنامه هسته‌ای ایران اطمینان پیدا کند.

«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر خواستار به آزمون گذاشتن رویکرد دیپلماتیک در قبال ایران شد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، اوباما با دفاع از توافق ایران و گروه ۱+۵ در ژنو، شانس دستیابی به توافق نهایی را ۵۰-۵۰ دانست.

اوباما که در انجمن «سابان» وابسته به موسسه «بروکینگز» صحبت می‌کرد، گفت که با به آزمون گذاشتن رویکرد دیپلماتیک در قبال ایران، جامعه بین‌الملل طی شش ماه آینده درخواهد یافت که آیا مساله هسته‌ای ایران از طریق دیپلماتیک حل و فصل می‌شود یا خیر.

وی افزود که دستیابی به توافقی که براساس آن برنامه هسته‌ای ایران به طور کامل متوقف شود، واقع‌بینانه نیست؛ می‌توان به توافقی دست یافت که بر اساس آن تضمین‌ها و پادمان کافی وجود داشته باشد و جامعه جهانی نیز از ماهیت غیرنظامی برنامه هسته‌ای ایران اطمینان پیدا کند.

دفاع اوباما از توافق ژنو در حالی صورت می‌گیرد که برخی تندرو‌های آمریکایی و مقام‌های رژیم صهیونیستی از این توافق به دشت انتقاد کرده‌اند.

کد N9384